mp-close
mss-mapa

Jak znaleźć pasję i żyć pełnią życia? Ranking hobby

Odnalezienie pasji to jeden z elementów budowania własnego szczęścia, podobnie jak pozytywne emocje, znalezienie sensu życia, osiągnięcia i zdrowe relacje z innymi ludźmi. Szukanie hobby to pewien proces, który można podzielić na etapy – najpierw odkrywasz, potem rozwijasz, a na koniec oddajesz się pasji i czujesz, że to jest właśnie to, czego szukałeś. Pomóż ujawnić się Twojej pasji, jeżeli jeszcze jej nie znalazłeś i złap najlepszą okazję!

 

Jak znaleźć swoje hobby?

Hobby można znaleźć w dzieciństwie lub w dorosłym życiu, a nawet na emeryturze – nie ma limitu wieku na szukanie i rozwijanie nowej życiowej pasji. Jak znaleźć swoje hobby? Trzeba szukać, próbować i nie bać się nowych rzeczy, które pojawiają się w naszym życiu. Ciekawość świata to wieczna młodość, która sprawia, że życie jest bardziej ekscytujące i przynosi o wiele więcej satysfakcji.

Warto naśladować dzieci, które próbują swoich sił w rozmaitych dziedzinach. Malują, śpiewają, grają na różnych instrumentach muzycznych, zaciekle ćwiczą grę na gitarze, skrzypcach czy keyboardzie, by pewnego dnia porzucić to i zająć się czymś zupełnie innym. Stwierdzają, że natychmiast muszą zacząć uprawiać tę samą dyscyplinę sportową co kolega i wspólnie odnosić sukcesy. Zamiast ćwiczyć gamy i uczyć się nut, zdobywają medale, a do gry na instrumentach nigdy już nie wracają.

Prawdziwa pasja jest czymś, co odkrywasz w sobie i rozpalasz, a nie tym, co posiadasz na własność. Zazwyczaj trzeba włożyć nieco wysiłku w znalezienie hobby w dorosłym wieku. Pasja rzadko przychodzi sama i spływa pewnego dnia niczym manna z nieba, choć i takie rzeczy się zdarzają. Jak więc znaleźć pasję na całe życie?

 

Jak szybko znaleźć pasję? Zwiększ swoje szanse!

Nie zasłaniaj się brakiem czasu i stwierdzeniem: jak mam znaleźć pasję, gdy na głowie tyle spraw do załatwienia! Pomyśl, że Twoje osobiste szczęście zależy od znalezienia pasji. Stwórz przestrzeń na szukanie nowego hobby, posłuchaj swojej intuicji, rozejrzyj się wśród znajomych lub ludzi, których podziwiasz i zwróć uwagę, jak realizują swoje pasje. Są ludzie, którzy zarażają pasją – może znasz kogoś takiego w swoim gronie towarzyskim lub biznesowym? Wreszcie, daj sobie czas i szukaj z dziecięcą ciekawością, ale bez presji, która zagłusza wewnętrzne odczucia.

Jak znaleźć pasję:

 • Daj sobie czas na szukanie nowego hobby, które przerodzi się w pasję. Nie załamuj się, jeśli od razu nie odkryjesz swojego powołania. Szukanie pasji to proces, z którego możesz czerpać przyjemność, a nie cel do osiągnięcia sam w sobie.
 • Zrób miejsce na nową pasję, a jeśli doskwiera Ci brak czasu, zrezygnuj z czegoś, co nie wnosi wystarczającej wartości w Twoje życie na rzecz poszukiwania nowego hobby. Nie musisz dysponować mnóstwem czasu na realizację pasji. Oddawanie się hobby powinno kojarzyć się z przyjemnością i stanowić sposób spędzania wolnego czasu.
 • Posłuchaj swojej intuicji, która płynie prosto z serca, a nie z umysłu. Wczuj się w swoje wewnętrzne podpowiedzi, w którą stronę podążać. Zrób coś od czasu do czasu na opak, by otworzyć się na nowe. Odpowiedzi na to, jak znaleźć pasję nie odnajdziesz w racjonalny sposób.
 • Ludzie z pasją niech będą dla Ciebie inspiracją w poszukiwaniu własnej pasji i sposobu na szczęśliwe życie. Poszukaj ich wokół siebie w przestrzeni realnej i wirtualnej. Z pewnością poznasz ten charakterystyczny błysk w oku, zaangażowanie, chęć opowiadania o swoim hobby i zarażania innych swoimi zainteresowaniami.

 

Jakie mogą być pasje – ranking pasji

Jeśli starasz się odnaleźć pasję, to musisz próbować wielu rzeczy i zdobywać nowe doświadczenia. Jeśli wciąż jeszcze zastanawiasz się, jak znaleźć pasję, bądź aktywny, eksperymentuj, testuj, sprawdzaj, w czym się lepiej czujesz i jaka forma spędzania czasu najbardziej Cię angażuje.

 

Załóżmy, że lubisz spędzać czas w plenerze, kochasz naturę, a dzień spędzony na świeżym powietrzu jest dla Ciebie prawdziwym świętem. Szukaj pasji, które będziesz realizować, tak jak lubisz! Nauka latania na motolotni, kurs szybowcowy czy licencja pilota sportowego może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wielu ludzi odnajduje pasję w lataniu dronem i obserwowaniu świata z góry dzięki kamerze. Ze swojej pasji możesz uczynić coś więcej niż tylko hobby na weekend. Weź to również pod uwagę podczas poszukiwań!

 

Wolisz zacisze czterech ścian i lubisz spędzać czas w domu? Pod własnym dachem również znajdziesz interesujące hobby, który może pochłonąć Cię bez reszty. Co ciekawe mężczyźni częściej wybierają aktywności poza domem, a kobiety chętniej oddają się swojemu hobby w domu.

 

Czy na znajdowanie życiowej pasji ma wpływ płeć? W rankingu pasji, opracowanym przez sklep z grami i książkami, słuchanie muzyki, jako swoją pasję realizowaną w domu, wybiera niemal tyle samo mężczyzn, co kobiet. Poniżej przedstawiamy uzyskane wyniki:

 • słuchanie muzyki – 61% mężczyzn i 66% kobiet;
 • oglądanie filmów – 60% mężczyzn i taki sam odsetek kobiet;
 • oglądanie seriali – 42% mężczyzn, 54% kobiet;
 • czytanie książek – 43% mężczyzn i 66% kobiet;
 • gotowanie – 30% mężczyzn i 47% kobiet.

 

Hobby wybierane przez intelektualistów

Jak znaleźć angażujące hobby, gdy ma się naturę intelektualisty? W rankingu angażujących czynności, z których można uczynić hobby, a nawet pracę zarobkową, znajduje się tworzenie nowych aplikacji i programowanie, w którym sprawdzą się umysły ścisłe, a także poznawanie nowych technologii. Humaniści uwielbiają naukę języków obcych oraz literaturę, którą mogą zarówno czytać, jak i pisać – np. wydając dzienniki, poradnikowe e-booki bądź powieści.

Ranking hobby, angażujących umysł:

 • tworzenie aplikacji i pisanie programów komputerowych;
 • poznawanie nowych technologii i gadżetów;
 • gra w szachy;
 • rozwiązywanie zadań z matematyki lub łamigłówek np. sudoku;
 • nauka języków obcych;
 • czytanie i pisanie książek.

 

Jak znaleźć pasję połączoną z aktywnością fizyczną?

Sportowa pasja połączona z aktywnością fizyczną to znakomity sposób na rozwijanie zdrowego stylu życia. Za uprawianiem sportu zwykle idzie rzucenie nałogów, zrównoważona dieta i dbanie o kondycję fizyczną, a to bilet do długowieczności. Przekonaj się, jak sportowa pasja wpływa na budowanie dobrostanu i odczuwanie szczęścia. Zainteresowania związane z dyscypliną sportową taką, jak np. golf, bieganie czy jazda konna, mogą relaksować, rozwijać oraz sprzyjać poznawaniu ciekawych ludzi, dla których sport stanowi ważną część życia. Sportowa rywalizacja zachęca do większego zaangażowania się w pasję sportową i otwiera drogę do mistrzostwa. Wykorzystaj swój potencjał, naucz się, jak sięgać po mistr

zowskie rezultaty, budując pewność siebie, trenując koncentrację i radzenie sobie w stresujących sytuacjach. Poznaj nasz program mistrzowski w postac

i e-booków do kupienia w sklepie online.

E-booki: Mistrzowskie strategieJak wychować w sobie mistrza.

 

Jak odnaleźć pasję będąc sławnym i bogatym?

Zastanawiasz się, jak znaleźć pasję, na którą nie trzeba wydawać majątku? Pasje gwiazd, które zarabiają krocie, mogą zaskakiwać brakiem rozmachu. Okazuje się, że sławne aktorki Hollywood w wolnych chwilach oddają się robieniu na drutach (Cara Delevingne) lub kolekcjonowaniu ubraniowych wieszaków (Penélope Cruz). Z kolei Johnny Depp zbiera lalki Barbie, a jego pasja zaczęła się od robienia prezentów córce. Z czasem dziewczynka wyrosła z zabawy lalkami, a znaczną już kolekcję przejął aktor i nie zamierza rozstawać się z Barbie, ponieważ ma do nich wielki sentyment. Na przestrzeni lat zdołał zebrać ich tak wiele, że potrzebuje osobnego pomieszczenia na swoje zbiory. Pierce Brosnan już jako nastolatek zainteresował się tworzeniem obrazów, a jego pasja do malarstwa rozkwitła w trudniejszym okresie życia, gdy zachorowała jego wybranka. Do realizowania pasji nie potrzeba dużych pieniędzy, a wręcz odwrotnie – na hobby można zarobić.

 

Jakie są pasje do zarabiania pieniędzy?

Zarabianie na pasji jest możliwe w wielu dziedzinach, a niekiedy mnożenie pieniędzy np. na giełdzie papierów wartościowych czy na rynku kryptowalut staje się pasją samą w sobie, która potrafi wciągnąć, jak żadna inna. Jakie są pasje, na których da się zarabiać? Pieniądze przychodzą dzięki rozwinięciu swoich umiejętności manualnych np. w malarstwie czy rękodzielnictwie albo doprowadzone do mistrzostwa cukiernictwo. Talent do tworzenia pięknych rzeczy to wielki dar, który stanowi potencjał do zbudowania szczęśliwego życia. Łap okazję, którą przynosi Ci los! Blogowanie i nagrywanie video blogów rozwija kreatywność, angażuje i może być sposobem na zarabianie pieniędzy. Ważne jest zachowanie równowagi między życiem prywatnym a zawodowym. Kiedy łączysz pracę z pasją, działasz z zaangażowaniem i ciągle się rozwijasz, budujesz nie tylko bezpieczeństwo finansowe, ale również szerzej pojęty dobrostan i dochodzisz do mistrzostwa.

 

Bądź otwarty i korzystaj z okazji

Niekiedy okazja trafia się sama! Masz możliwość wziąć udział w warsztatach, szkoleniu, kursie lub dostałeś zaproszenie na wyjazd integracyjny? Śmiało – skorzystaj z okazji, baw się dobrze i nie zapominaj o wyciągnięciu długofalowych korzyści dla swojego dobrostanu. Może ktoś zarazi Cię pasją, pokaże coś interesującego lub wskaże kierunek rozwoju. Bądź otwarty na różne możliwości, gdy w Twoim mieście odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi, pokazy kulinarne lub kreatywne warsztaty. Sprawdzaj, próbuj, smakuj, czy nowe umiejętności mogą stać się Twoją pasją. Nie zakładaj, że się do czegoś nie nadajesz albo że Cię to nie porwie, dopóki nie spróbujesz. Wielu ludzi pozbawia się szansy na odnalezienie swojej pasji, zamykając się na rozmaite okazje.

 

Jak znaleźć hobby w rozwoju osobistym?

Rozwój osobisty to hobby, które nigdy Cię nie rozczaruje. Jeśli chcesz zobaczyć, jak można podejść do szukania pasji na różnych polach, koniecznie sprawdź propozycje z naszej strony. Szkolenie z cyklu Wyższe Ja daje dostęp do mocy sprawczej, satysfakcji z życia, spełnienia i poczucia sensu. W bezpiecznej i wspierającej atmosferze każdy może dotknąć swojego „Wyższego Ja” z gwarancją, że będzie to przeżycie wyjątkowo głębokie i otwierające nowy rozdział w życiu.