mp-close
mss-mapa

Działania PR – Budowa marki osobistej

JBB to firma zajmująca się także budowaniem marki osobistej. Napisz do nas i zapytaj o naszą ofertę: od działań na Twoich social mediach, przez wydanie Twojej książki, aż po wystąpienie na jednej scenie z Jakubem B. Bączkiem

Budowa marki osobistej to doskonalenie się w wybranej dziedzinie połączone z komunikacją, docierającą do wybranych grup odbiorców. Zbudowanie silnego brandingu personalnego to proces, w którym warto wesprzeć się fachową wiedzą i doświadczeniem specjalistów. Zdobycie pozycji eksperta w połączeniu z dotarciem do kluczowych klientów zapewnia pozycję na rynku, sukces zawodowy i pomaga osiągnąć spełnienie w życiu osobistym.

BUDOWA MARKI OSOBISTEJ POPRZEZ SKUTECZNE DZIAŁANIA PR

W skuteczne budowanie marki osobistej zaangażowany powinien być zespół zajmujący się działaniami Public Relations. Bez odpowiedniej komunikacji – zarówno pod względem treści komunikatu, jak i dotarcia do wybranych osób decyzyjnych, trudno mówić o przebiciu się przez media społecznościowe czy inne kanały informacji. PR w biznesie jest jak sianie nasion – racjonalne nawożenie i podlewanie roślin w ogrodzie, które rosną, kwitną i owocują. Warto jednak pamiętać, że w przypadku budowania marki osobistej bycie ekspertem w swojej dziedzinie nie oznacza koncentrowania na sobie uwagi przez 24 godziny na dobę w social mediach.
Jak zacząć budowanie marki osobistej to jedno z najważniejszych pytań we współczesnym biznesie. Trzeba wziąć pod uwagę, że personal branding powstaje na bazie autentycznego talentu, energii, inspiracji, umiejętności, wiedzy i doświadczenia jednej osoby. Dlatego warto najpierw zbadać potencjał oraz określić mocne i słabe strony, by zaplanować osiągnięcie celu, jakim jest w tym przypadku spektakularny sukces osobisty.

marka osobista budowa

BUDOWA MARKI OSOBISTEJ NA WŁASNYM POTENCJALE

Kapitałem do budowania marki osobistej jest potencjał, który ma już w sobie konkretna osoba. Praca z mentorem pozwoli na zwrócenie uwagi na wartości i zasoby, których można na co dzień nie dostrzegać, a to właśnie na nich buduje się biznes.
Klienci, którzy chcą rozpocząć ten fascynujący proces, mają do dyspozycji różne narzędzia. Pomoc mentora biznesowego w budowaniu marki osobistej pozwala uniknąć etapu prób i błędów, które w tym przypadku są trudne do odrobienia. Mentor pomaga znaleźć drogę na skróty w biznesie – bez potrzeby testowania wielu ścieżek, które pojawiają się na horyzoncie. W czasie pracy z mentorem łatwiej ustalić cele i kierunek własnego rozwoju. Na czym polega współpraca z mentorem biznesowym?

budowa personal brandingu

Oto kilka przykładów konkretnych działań jak zbudować silną markę osobistą:

  • pierwszy etap budowania marki osobistej to pytania od mentora, pozwalające się lepiej zorientować, czego dokładnie potrzebujesz, by z większą pewnością podjąć odpowiednie decyzje;
  • zbadanie potencjału i zwrócenie uwagi na wartości i zasoby, których na co dzień możesz w sobie nie dostrzegać – to kolejny krok;
  • optymalne wykorzystanie istniejącego potencjału oraz doświadczenia zdobytego wcześniej na drodze zawodowej, kontaktów, wiedzy i inspiracji;
  • mentor biznesowy dzieli się swoją wiedzą i podsuwa rozwiązania, które zostały wykorzystane w budowaniu marki osobistej innych osób – nie tylko po to, by je naśladować, ale również, by nie popełniać tych samych błędów;
  • w trudnej sytuacji, np. w chwilach zwątpienia we własne możliwości, mentor pomaga nie zboczyć z obranej ścieżki i wspiera dalsze dążenia do celu. Spotkanie z trenerem lub mentorem biznesowym (online lub bezpośrednio) to często potężny zastrzyk wiary we własne możliwości!

DZIAŁANIA PR W BIZNESIE I BUDOWANIU MARKI OSOBISTEJ

Jak ważny jest PR w biznesie, wspominaliśmy już wcześniej. Współcześnie nie trzeba nikogo przekonywać do uznania kluczowej roli komunikacji w budowaniu marki osobistej, produktu, firmy rodzinnej czy korporacji. Działania PR w biznesie koncentrują się na osiągnięciu maksymalnego efektu „na już” oraz w bliższej lub dalszej przyszłości. Eksperci wchodzący w skład JBB Team oferują wiele narzędzi, które służą do skutecznego, długofalowego budowania marki osobistej. Wśród nich mentoring oraz PR w biznesie są szczególnie polecane tym klientom, którzy chcą zacząć i szukają inspiracji oraz tym, którzy chcą przenieść personal branding na wyższy poziom.

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli czujesz, że Twoja firma może być zainteresowana współpracą z nami, ale czujesz, że potrzebujesz więcej informacji, to z radością, cierpliwością i uwagą z Tobą porozmawiamy i dopasujemy nasze rozwiązania do potrzeb Twojej firmy.

Napisz lub zadzwoń do nas:

BARBARA LIGOCKA
TEL.: +48 791 999 222
E-MAIL: biuro@JBBteam.pl