mp-close
mss-mapa

To niesamowite, ilu ludzi mijamy każdego dnia na ulicach. A zarazem – ile historii nieustannie kryje się wokół nas. Tych historii jednak nie widzimy i prawdopodobnie nigdy nie poznamy. To, co widzimy, to ich zachowania, ubiór czy wygląd.

Niestety, często właśnie na podstawie tych zewnętrznych czynników dokonujemy oceny. Bywa, że nie najlepszej.

Nie wiemy jednak, z czym zmaga się na co dzień pani z kolejki przy kasie, która wykłada swoje rzeczy wolniej, niż byśmy chcieli. Może właśnie wróciła zmęczona z kilkunastogodzinnej zmiany w pracy, żeby wykarmić swoje dzieci?

Nie wiemy, przez co przechodzi pan w autobusie, który zgarbiony patrzy z niezadowoleniem przed siebie. Może akurat dostał wypowiedzenie?

Nie wiemy, dlaczego losowa osoba na chodniku, w pomiętych, niechlujnych ubraniach, podczas rozmowy przez telefon nagle wybucha złością. Może kilka dni temu zakończyła długą relację i nie potrafi sobie poradzić z tym bólem?

A co gdyby tak PRZESTAĆ bezpodstawnie oceniać? A zamiast tego ZACZĄĆ dawać ludziom nieco pozytywnej energii, uśmiechnąć się do nich i być zwyczajnie życzliwym? Szanować siebie, ale też innych?

TO PROSTE! I bardzo, bardzo potrzebne.

Pamiętaj o tym, proszę, każdego dnia.