Jakub B. Bączek

Jestem trenerem mentalnym i biznesowym, właścicielem kilku firm, autorem kilkunastu książek. Dzięki sukcesom, które osiągnąłem w przedsiębiorczości, doszedłem do etapu wolności finansowej. Na co dzień mogę zajmować się tym, co przynosi mi szczęście i satysfakcję – wspieraniem ludzi w odnoszeniu ich własnych zwycięstw.

mówca i trener

Czasami mówię ludziom to, czego nie chcą usłyszeć lub czego się boją. Często wyprowadzam z komfortu i prowokuję do ciężkiej pracy. Zdarza mi się siarczyście przeklnąć, nawrzeszczeć na kogoś czy rozśmieszyć do łez. Tak, to cały ja. Najczęściej jednak działa…

przedsiębiorca

Jeden z największych sukcesów osiągnąłem w Firmie STAGEMAN, którą założyłem w 2009 roku i w której byłem początkowo jedynym pracownikiem. Obecnie Firma ta działa w 8 krajach, jest liderem swojej branży i zatrudnia masę osób. Jej wartość jest szacowana na kilka milionów złotych.

prywatnie

Lubię system, w którym przez pół roku nie pracuję prawie wcale (albo maksymalnie 1-2 dni / miesiąc) i okresy pracy nad ciekawymi projektami, którym poświęcam się bez reszty. Dzięki temu mam masę czasu na poznawanie nowych kultur, granie w golfa lub siatkówkę, czytanie i cenne relacje.

Jak osiągnąłem sukces?

Zaczynałem od zera – dziś mogę powiedzieć, że osiągnąłem poziom mistrzowski w życiu zawodowym i osobistym. Robię to, co kocham – pomagam ludziom odnaleźć w sobie siłę do działania i pracy nad sobą. Aby dotrzeć do tego etapu, pokonałem kilka innych, pełnych ciężkiej pracy, wzlotów i upadków.

Byłem sportowcem – jako siatkarz zdobyłem tytuł Mistrza Polski w 1999 roku. Później wkroczyłem w fazę naukową – uzyskałem tytuł magistra wychowania fizycznego i pedagogiki, studiowałem również filozofię. Jednocześnie brałem udział w wielu szkoleniach, kursach, zdobywałem wiedzę o treningu mentalnym, psychologii i zarządzaniu strategicznym.

Do tej pory napisałem kilkanaście książek – niektóre z nich stały się bestsellerami! Moje książki można kupić już w 17 krajach, a ja.. wciąż pracuję nad kolejnymi publikacjami, tekstami naukowymi i publicystycznymi. Pogłębiam swoją wiedzę, czerpię z badań naukowych i spotkań z autorytetami ze świata nauki, biznesu i psychologii.

Jakub na scenie? A gdzież miałby być, jak nie tam? Wiem, co mówię. Merytoryczny, wiarygodny i skuteczny, bo osiąga to, o czym inni tylko opowiadają. Łamie z wdziękiem zasadę, że milczenie jest złotem.

Piotr Szwedes

Aktor teatralny i filmowy

Łączy głęboką wiedzę psychologiczną z ogromnym doświadczeniem praktycznym. Wszystko to jest udokumentowane nie tylko certyfikatami, ale także złotym medalem Mistrzostw Świata. Kuba jest też wspaniałym mówcą potrafiącym porwać tłumy, a kiedy trzeba, wzruszyć do łez.

prof. Rafał Ohme

Jeden z pionierów Neuronauki

Kuba pokazuje i uczy jak żyć życiem pełnym pasji.
Motywuje aż do bólu (ale warto!).

Tomasz Kammel

Dziennikarz telewizyjny, producent, scenarzysta i trener.

czas na biznes

Potem nadszedł czas na etap biznesowy, założenie kolejno kilku firm, ich rozwój od zera, zdobywanie doświadczenia w zarządzaniu, nauka przedsiębiorczości. Dzięki kilku mądrym zasadom i hiperproduktywności osiągnąłem sukces również na tym polu. Dziś stworzone przeze mnie firmy świetnie prosperują, a ja mogę cieszyć się życiem, spełniać swoje marzenia, angażować się w pomaganie innym i… spędzać pół roku na wakacjach.

Jak udało mi się dotrzeć do takiego poziomu? Zacząłem korzystać z szans, które stawiało przede mną życie. Teraz pokazuję innym, w jaki sposób sami mogą osiągnąć spełnienie.

klienci

Moją największą dumą są sukcesy naszych Klientów. Współpracowałem między innymi z UEFA, Walt’em Disney’em, PZPN, PZPS, Play, Coca-Colą, PZU, Greenpeace, Warner Bros i innymi (jest tych Klientów dużo więcej).
Jestem jednak tak samo dumny z pracy z młodą managerką, która stworzyła w swojej firmie nowe kanały sprzedaży w ciągu tygodnia po sesji ze mną, jak i z pracy z selekcjonerem kadry narodowej siatkarzy (Stéphane Antiga) w 2014 roku.

Mam wśród Klientów sportowców, aktorów, innych mówców, wielu biznesmenów i prezesów różnych Firm, ale też młodych przedsiębiorców, psychologów i managerów. Każdy ich sukces to moje paliwo

Wywiady z Jakubem

Łukasz Jakóbiak - 20m2

Rozmowa z Łukaszem Jakóbiakiem na temat tego jak osiągnąć wolność finansową i cieszyć się życiem

Polki.pl

Gdy perfekcjonizm niszczy relacje i zdrowie… Kiedy dążenie do doskonałości zaczyna być problemem?

RMF24

Czy nastawienie decyduje o sukcesie? Trening mentalny ułatwia!

Wirtualna Polska - Sportowe Fakty

Hejt podcina skrzydła sportowcom. Przez anonimowe komentarze myślą o zakończeniu kariery

Gazeta Wyborcza - Wysokie Obcasy

Jakub poleca jak szybko opanować emocje w pracy

RMF FM

“Warto kłócić się z przeciwnikami” wywiad dla RMF z Jakubem B. Bączkiem

DZIEŃ DOBRY TVN

Polscy siatkarze Mistrzami Świata. Jak stworzyć drużynę zwycięzców? Wywiad z Jakubem B. Bączkiem.

Dziennik Zachodni – Strefa Biznesu

Wywiad z Jakubem B. Bączkiem o tym, jak radzić sobie ze stresem w pracy.

Tok FM – Strefa Szefa

Wraz z p. Jackiem Santorskim nt książki “Determinacja” i noworocznych postanowieniach

TVP 1 Dzień dobry Polsko!

Kamil Stoch i motywowanie, determinacja

TVN24 – Poranek w TVN24

wypowiedź w sprawie Kamila Stocha i motywowania sportowców

POLSAT SPORT (WWW)

Pjongczang 2018: Co muszą zrobić polscy skoczkowie, by idealnie przygotować się do kolejnego konkursu?

RMF FM

audycja Wstajesz i wiesz

POLKI.PL

Czy Introwertyzm to zaleta?