mp-close
mss-mapa

Trening czyni mistrza. Jeden z Mistrzów odszedł, natomiast jego praca i przekaz dalej żyje w nas.

13.04.2019 Zmarł Tony Buzan jeden z największych światowych autorytetów z dziedziny mózgu i technik uczenia się.

Jednocześnie to jeden najważniejszych bohaterów edukacyjnej ścieżki mojego życia.

Miałem to szczęście i zaszczyt w 2015r. osobiście spotkać tego Mistrza edukacji na mojej ścieżce rozwoju i  treningu. Wtedy jeszcze mocniej zrozumiałem, że ważniejsze od tego czego się uczymy jest zrozumienie jak uczyć się mądrze i efektywnie.

Pamiętam jak dziś słowa Tony’ego z naszej pamiętnej rozmowy po pierwszym szkoleniu :

„Nie ma rzeczy niemożliwych jak umiesz czerpać ze swojego potencjału.”

Dzięki pro aktywności miałem zaszczyt wystąpić na scenie dla 120 osób wraz z profesorem Buzanem a następnie zostałem przez Niego zaproszony na wspólną prelekcję dla 2000 osób na temat treningu mózgu i umiejętności efektywnego uczenia się w Krakowskim Centrum kongresowym ICE.

Niedowierzanie w pierwszym momencie. Z pokorą i wielkim uśmiechem przyjąłem propozycję 🙂

Żonglowanie wpisało się świetnie w trening umysłu. Dzielimy z Profesorem Buzanem wspólną metaforę żonglerki, która uczy pokory, determinacji i że nie ma czegoś takiego jak porażka.

Im więcej piłek upuścisz tym będziesz bliżej. Podnosisz i zaczynasz na nowo. Do skutku. Trening czyni mistrza.

Trochę faktów z historii osobistej :

#wojownicyumysłu

To dzięki profesorowi Buzanowi jeszcze na studiach po raz pierwszy zetknąłem się z metodami efektywnej nauki i treningu mózgu. Pierwsze wzmianki o genialnym wpływie żonglowania na rozwój mózgu zaczerpnąłem jego książki „ Lessons from the art of juggling.

Ciekawość zaprowadziła mnie na kurs szybkiego czytania i technik pamięciowych. Potwierdzam z własnego doświadczenia, że techniki szybkiej nauki działają, pod warunkiem dyscypliny treningowej.

Przeczytałem wszystkie dostępne książki i publikacje na temat mózgu i uczenia się jeszcze studiując na Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu.

Ciekawość rosła.

Na 4 roku studiów trening mózgu, żonglerka i pasja pracy z ludźmi doprowadziła mnie do niesamowitego Centrum Edukacji „Kana” – gdzie zostałem koordynatorem projektu dla młodzieży zagrożonej marginalizacją „ Juggle 4You” – Synergia poprzez żonglerkę.  Projekt odniósł sukces, dostaliśmy dofinansowanie na prowadzenie kreatywnej pracy z młodzieżą na temat pracy mózgu, treningu emocji i nauki żonglowania.

Później kolejne większe projekty i w końcu praca magisterska w tematyce zarządzania projektami i żonglowania jako metody wspierającej rozwój.

Praca nie trafiła do szuflady. Dzięki rewelacyjnej współpracy z promotorem pisałem z prawdziwą przyjemnością. Praca otworzyła spektrum dróg i możliwości rozwoju.

Krok po kroku. Trening po treningu. Systematycznie i z pokorą. Następnie 10 lat pracy i szkoleń pracy z własnym potencjałem, rozmaite szkoły trenerów, akademia terapii ekspresyjnych edukacji, animacja czasu wolnego i podjęcie profesjonalnego treningu jako instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Pilates

Setki grup. Tysiące godzin na Sali szkoleniowej. Sport, edukacja i animacja czasu wolnego przenikały i uzupełniały się nawzajem.

Wnioski, trening, refleksje i obserwacje. Po latach gromadzenia doświadczeń stworzyłem metodę treningu #neurocoreflow i jestem przekonany, że nie istniałaby w takiej formie jak teraz, gdybym nie wdrożył treningu mózgu z książki profesora „Rusz głową” na studiach.

Przygoda trwa do dzisiaj.

Tu relacje :

#WojownicyUmysłu #TonyBuzanWKrakowie
Piewsze w polsce szkolenie trenerów z Tonym Buzanem.
https://youtu.be/0DtNZ-BKbus?t=1s

Wystąpienie w ICE
https://youtu.be/WZreEHNo-2c

Rewolucja w nauczaniu już trwa. Świadomość rośnie. Aktualnie ideę  “Uczyć jak się uczyć ” prostą i genialną zarazem wdrażamy skutecznie na Akademii Trenerów Mentalnych gdzie realnie mamy wpływ na przyszłość edukacji ludzi dorosłych w Polsce. Całość programu Akademii poparta jest najnowszymi badaniami z dziedziny neuronauki i neurodydaktyki.

Idea #mentalpower – treningu siły umysłu jest coraz częściej cytowana i wdrażana, bo po prostu działa.

“Żonglowanie to cenna umiejętność, która uczy jako sięgnąć swój pełen potencjał w uczeniu się i biznesie i życiu ”
Tony Buzan

Spoczywaj w Spokoju Tony. Dziękuje za inspiracje na praktycznie całe moje życie zawodowe. Będę podawał dalej .

Tomasz Misztal
Trener Mentalny