mp-close
mss-mapa

❤️Doczytaj proszę do końca, a natkniesz się na pytanie, które spowoduje, że twój oddech się na chwilę zatrzyma,
a serce zacznie mocniej bić.. wtedy zrozumiesz…

Zawsze pozostanę sobą…
świat jest dziś tak skonstruowany, że coraz trudniej być sobą. Ludzie pracują w miejscach, których nie cierpią, wykonując pracę, która nie jest ich pasją, w otoczeniu ludzi, którzy ich wkurzają, na dodatek robiąc to, czego się od nich oczekuje… dzień w dzień. Dostając bezpieczne pieniądze, za które kupują pozorne szczęście.
Why? Dlaczego dziś bardziej się opłaca mówienie i robienie oczekiwanego?

Kiedyś bardzo bogaty człowiek powiedział mi: Aneta wiesz, jaki jest sekret mojego bogactwa? Ja całe życie mówię innym, to co oni chcą usłyszeć…

zamarłam

Miało to sens biznesowy, nie miało sensu życiowego.
Mam alergie na niespójności!
Straciłam w życiu sporo kasy przez to.
Nie opłacało mi się mówienie, tego co myślę.
Nawet tłumaczono mi, że to nie przedsiębiorcze podejście. Ok! Ok! Ok! Wiem, wiem…

wiem, co chcesz mi powiedzieć… ale mam swoje wyobrażenie bogactwa.
Moje bogactwo zaczyna się we mnie. Dopóki jestem ze sobą spójna, czuję się szczęśliwa i bogata.
Czuję, że żyję pełnią życia i przede wszystkim czuję się wolna.

Nie chcę żyć jak zwierzak w cyrku, który robi to, co mu karze treser. On ma zawsze co zjeść, bo to jest nagrodą za jego pracę. Prawdopodobnie jego życie jest całkiem przewidywalne i nawet nie jest niebezpieczne.
Żyje w złotej klatce wiedząc, co będzie jutro. Zawsze najedzony.

Lew na pustyni bywa głodny przez wiele dni, może nawet umierać z wycieńczenia, dopóki los nie postawi na jego drodze zwierzyny, którą mógłby upolować i zjeść. Co odróżnia jednego lwa od drugiego?
Ten drugi jest wolny.

Gdybym miała wybierać, wybrałabym głód na pustyni, nie kawał mięsa w złotej klatce. Głód duszy to też zabójca. Zabija wolniej niż fizyczny, ale zabija. W końcu depresja uznawana jest za chorobę śmiertelną.

Dlaczego to piszę?
Dlatego, bo przeraża mnie, ile dziś mówimy, robimy… dlatego, że tak trzeba, tak jest poprawnie, taka jest ładnie. Nagle budząc się po kilku latach… totalnie nieszczęśliwymi. Ciągle za czymś gonimy! Za karierą, za pieniędzmi…
a ten króliczek jak uciekał, tak ucieka.

Powiem ci coś w sekrecie. Nigdy nie dogonisz, tego królika, bo on nie istnieje.
To pozór i iluzja przekonań, które masz w sobie.
Pozorne szczęście.

Jeśli czujesz, że jesteś nieszczęśliwa/nieszczęśliwy. Odpowiedz mi na poniższe pytania?

1) Jakie kształty posiadasz w swojej tęczówce (część kolorowa twojego oka)?
Są to paski, cętki? Są większe? Mniejsze?
Kim dla siebie jesteś? Wiesz w ogóle, że tam są?
Kiedy ostatni raz patrzyłeś sobie z UWAGĄ I MIŁOŚCIĄ
w oczy, tak jak patrzy się w oczy ukochanej osobie?
Jeśli nie robiłaś/eś tego nigdy…

Patrz codziennie sobie w oczy i podziwiaj, jakim cudem jesteś. Patrz na siebie, jak na największą miłość swojego życia i mów “jej” jak często to możliwe: KOCHAM CIĘ!
Najlepiej codziennie. Najlepiej kilka razy dziennie. Jakkolwiek wydaje ci się to teraz głupie i bezsensowne, rób to. Auto-miłość to recepta na wieczne szczęście i harmonię.
Powinni za to zdanie dać nagrodę Nobla, ale nie dla nagrody, tylko dlatego, że ludzie, by w końcu w to uwierzyli i stosowali… byliby szczęśliwsi.

Na pewno słyszałaś/eś nieraz, że żeby pokochać kogoś, najpierw trzeba pokochać siebie. Zaryzykuję i powiem ci więcej… jestem przekonana, że nie będziesz żył/a szczęśliwie, jeśli tego nie zrobisz. Ale nie gwałtownie i na hurra … krok po kroku, ze spokojem i cierpliwością, budując zaufanie na lata.

Każdy potrzebuje miłości. Tak jak roślinka potrzebuje wody, tak my ludzie potrzebujemy miłości. To warunek konieczny do prawidłowego egzystowania, egzystowania emocjonalnego. Egzystowania nasyconego prawdą i miłością.

Kochając siebie, nie pozwolisz się krzywdzić… również samemu sobie. Będziesz z odwagą wyrażał/a swoje zdanie, bez obaw o to, co powiedzą inni. Poczujesz się wolna/y, prawdziwie wolna/y. Wraz z wolnością poczujesz szczęście, bez względu na to, czy obok będą inni ludzie.

Bez względu na to, co spotka cię w życiu.
Kto będzie u twojego boku. Ty będziesz czuł/a spokój, bo obok będziesz miał/a osobę najkochańszą Ci na świecie, osobę którą jesteś ty sam, którą jesteś ty sama.

Trzymam kciuki za codziennie patrzenie sobie w oczy, liczenie w tęczówce centek i codzienne słowa KOCHAM CIĘ.

❤️Ściskam
Aneta Moniuszko
Trener Mentalny
Dziękuję, że to przeczytałaś/eś <3