mp-close
mss-mapa

Rozwój mentalny to dziedzina, która szybko zyskuje na popularności, a kurs trenera mentalnego pomaga zdobyć zawód przyszłości. Sposób myślenia i to, co czujemy, ma wpływ na nasze działania w życiu prywatnym i zawodowym. Nastawienie i wiara we własne możliwości wpływa na rodzaj podejmowanej aktywności, tym samym decydując o ostatecznym wyniku. Jak wyjść poza własne ograniczenia? Specjaliści rozwoju mentalnego są zafascynowani treningiem mentalnym, który umożliwia uwolnienie ludzkiego potencjału. Trener mentalny sięga po najcenniejsze zdobycze psychologii, socjologii i neuronauki, by skutecznie pomagać w zmianie osobistej. Zobacz, na czym polega praca trenera mentalnego i dołącz do kursu Akademii Trenerów Mentalnych, która kształci specjalistów od 2017 roku. 

Trener mentalny – kto to jest? 

Jeżeli pierwszy raz spotykasz się z pojęciem trenera mentalnego – kto to jest i czym się zajmuje – możesz jeszcze nie wiedzieć, o co do końca chodzi w treningu mentalnym. Pozwól, że spróbuję Ci przybliżyć, na czym polega praca trenera mentalnego i czego możesz nauczyć się na kursie organizowanym przez Akademię Trenerów Mentalnych. 

Poznanie idei treningu mentalnego otwiera nowe możliwości rozwoju, a dzięki nim możesz działać skuteczniej na co dzień, zwiększając pewność siebie i poczucie własnej wartości. Techniki stosowane w przygotowaniu mentalnym poprawiają koncentrację i pozwalają zadbać o wewnętrzny spokój – a tym samym podnieść jakość swojego życia.

Pomoc mentalna profesjonalisty pomaga dokonać przełomu w sposobie myślenia. Uświadomisz sobie, że to, jak myślisz i co czujesz w związku z daną sytuacją, ma wpływ na scenariusz Twoich działań. Nastawienie już na starcie wpływa na to, jaką podejmujesz aktywność i decyduje o finale. Z pomocą doświadczonego trenera mentalnego nauczysz się pokonywać własne ograniczenia i rozwijać potencjał możliwości. Z czasem, gdy przekonasz się, jakie korzyści płyną z pomocy mentalnej, zaczniesz zarażać sukcesem swoich współpracowników, bliskich i przyjaciół. Możesz ukończyć kurs w naszej akademii dla profesjonalnych szkoleniowców i dla innych stać się autorytetem w dziedzinie treningu mentalnego.

Akademia Trenerów Mentalnych Jakuba B. Bączka

Trener mentalny Warszawa

Akademia Trenerów Mentalnych w Warszawie skupia zespół specjalistów, którzy wzajemnie się uzupełniają. Grupa osób zafascynowanych treningiem mentalnym i tym, jak pozwala on uwolnić ludzki potencjał, ma wszelkie potrzebne narzędzia i predyspozycje, by wspierać mentalnie nowych członków akademii. Od lat z ogromnym sukcesem wykładowcy sięgają po zdobycze psychologii, socjologii i neuronauki, by skutecznie pomagać innym w zmianie osobistej. 

Idea rozwoju mentalnego zatacza coraz szersze kręgi. Niestandardowe podejście z potężną dawką energii, konkretną wiedzą i humorem, pomaga tysiącom ludzi podnosić jakość ich życia. Początek działalności Akademii sięga roku 2017, kiedy to wystartowała pierwsza edycja pionierskiej na polskim rynku Akademii Trenerów Mentalnych. Początkowo kurs odbywał się jedynie w trybie stacjonarnym. Po kilku latach działalności Akademia przeniosła się również do Internetu. Przygotowanie do zawodu trenera mentalnego na kursie online i stacjonarnie podjęły już tysiące osób według metodyki Akademii. W ten sposób trenerzy wyszkoleni przez Akademię Trenerów Mentalnych w Warszawie działają w całym kraju oraz za granicą. 

Jak zostać certyfikowanym trenerem mentalnym? 

Sięgając po zawód przyszłości, jakim jest trener mentalny, masz okazję pomagać innym w skutecznej zmianie ich mentalności. Zdobądź certyfikat Trenera Mentalnego z podpisem trenera mentalnego nr 1 w Polsce – Jakuba B. Bączka! Na kolejnych etapach nauki poznaj integralne narzędzia do pracy z ludźmi, zyskaj kompetencje lidera XXI wieku i korzystaj z unikalnej wiedzy przekazywanej przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem. 

Jedyne w swoim rodzaju studium Treningu Mentalnego łączy twardą wiedzę akademicką z badaniami potwierdzonymi doświadczeniem. Dzięki otwartości na różne dziedziny nauki Akademia czerpie z wieloletniego dorobku naukowego czołowych uniwersytetów. Zajęcia prowadzone są w atrakcyjnej formie przez trenerów i gości specjalnych, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Kurs trenera mentalnego odbywa się w kameralnej grupie (do 25 osób) i w sposób praktyczny pozwala odczuć zmianę na własnym doświadczeniu. Program obejmuje praktyczny rozwój w czterech obszarach, takich jak praca nad sobą, wyjście z ideą Mental Power do innych, scena wewnętrzna i zewnętrzna. 

4 kroki do rozwoju mentalnego:  

 • praca nad sobą – praca własna jest podstawą filozofii treningu mentalnego, a zarazem gwarantem dobrej praktyki w pracy z innymi. Wyjątkowy proces rozwojowy poczujesz na własnej skórze!
 • praca z innymi – szerzenie idei Mental Power początkowo w bliskim gronie, a następnie na arenie zawodowej, jest następnym krokiem szkolenia trenerów mentalnych. Widząc, jak pomoc mentalna pozytywnie wpływa na własny rozwój, szybko dojdziesz do wniosku, że warto stosować i rozpowszechniać zdobytą wiedzę!
 • scena wewnętrzna – spojrzenie z własnej perspektywy na świat i innych ludzi umożliwia dostrzeganie tego, jakie filtry percepcyjne i przekonania kierują codziennymi decyzjami. Dzięki temu podejmujesz decyzję, czy trzymać się schematów mentalnych, czy świadomie pracować nad ich korektą lub całkowitą zmianą!
 • scena zewnętrzna – konfrontacja ze światem zewnętrznym może Cię zaskoczyć – zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Kurs trenera mentalnego dostarcza narzędzi, które pozwalają pracować nad tym, jak odbiera Cię świat, a jak Ty pragniesz być odbierany! 

Mentalność – co to jest i jak nad nią pracować? 

Kurs trenera mentalnego zaczyna się od pracy nad własną mentalnością. Co to jest mentalność i jak z nią pracować? Mentalność jest zazwyczaj definiowana jako całość przekonań, postaw, poglądów i sposobu myślenia jednostki, które kształtują się pod wpływem czynników społecznych, kulturowych oraz biologicznych. 

Z pojęciem mentalności wiążą się m.in. wsparcie mentalne, problem mentalny, a także poziom i wiek mentalny. Wiek mentalny to koncepcja psychologiczna, która odnosi się do poziomu intelektualnego rozwoju jednostki w porównaniu do przeciętnego poziomu rozwoju osób w tym samym wieku chronologicznym. Innymi słowy, jest to miara tego, czy wystarczająco dojrzale pracuje umysł jednostki w porównaniu do jego rówieśników. Ponadprzeciętny poziom mentalny pozwala na spojrzenie z szerszej perspektywy na wiele zagadnień prywatnych i zawodowych. 

Wsparcie mentalne jest jednym ze sposobów zwiększania swoich umiejętności umysłowych i fizycznych. Wybicie się ponad przeciętny poziom mentalny daje pewnego rodzaju przewagę, pozwalając lepiej zarządzać swoimi zasobami i pomagać innym. Trenowanie mentalności wymaga pracy, zaangażowania i wysiłku, jednak jest sprawdzoną formą zwiększania własnej skuteczności w codziennym życiu i osiągania lepszych wyników w sporcie czy biznesie. 

Co to znaczy czuć się źle mentalnie? 

W każdej dziedzinie życia mogą pojawić się przejściowe problemy mentalne, które można opisać jako różnego rodzaju trudności związane z psychiką. Problemy mentalne to powszechnie występujące zjawisko w zmiennym, stresującym świecie, stawiającym ludziom wiele wymagań. W takim napięciu nietrudno o problem, który wymagają umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wsparcie mentalne, pomoc trenera mentalnego lub zdobycie wiedzy na kursie w Akademii pomaga uporać się z tymi problemami i rozwinąć osobisty potencjał. 

Przygotowanie mentalne dzieci i młodzieży

Przygotowanie mentalne dzieci i młodzieży 

Jeżeli planujesz karierę trenera mentalnego i chcesz w przyszłości zajmować się przygotowaniem mentalnym dzieci i młodzieży, poznaj specyfikę pracy z juniorami. Na kursie trenera mentalnego dowiesz się, jak do nich mówić, by chciały słuchać i jak słuchać, by chciały dzielić się z Tobą swoimi przemyśleniami. Nauka zawodu trenera mentalnego daje możliwość poznania sposobów i stosowania narzędzi do tego, by pomóc budować juniorom zdrowe poczucie własnej wartości oparte o wysoki poziom pewności siebie. Trener przygotowuje mentalnie młodzież do sytuacji, w których nastolatki powinny wiedzieć, jak radzić sobie z presją i oczekiwaniami ze strony grupy rówieśniczej, nauczycieli i rodziców. Odpowiednie przygotowanie mentalne pomaga również pracować nad zwiększeniem koncentracji. Skupienie się na celu bywa wyzwaniem w rzeczywistości przepełnionej rozmaitymi bodźcami. 

Jeśli liczy się dla Ciebie praktyczna i łatwa do zastosowania wiedza, bądź pewien, że Akademia Trenerów Mentalnych Juniorów przekazuje kursantom łatwą do zastosowania wiedzę i narzędzia, które możesz od razu wykorzystać w kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Trenerzy mentalni po kursie ATM z powodzeniem pracują z różnymi grupami wiekowymi i pomagają młodym ludziom radzić sobie z wyzwaniami osobistymi, sportowymi i szkolnymi. Sprawdź program i poznaj zespół doświadczonych trenerów mentalnych, gotowych podzielić się swoją wiedzą w ramach Akademii. 

Kurs trenera mentalnego juniorów

Przygotowanie mentalne juniorów ma ogromny potencjał rozwoju w niedalekiej przyszłości. Studenci Akademii trenerskiej udzielają się w placówkach oświatowych i prowadzą zajęcia dla organizacji pozarządowych oraz wspierają dzieci i młodzież w klubach sportowych. Trener mentalny wykorzystuje zdobyte umiejętności na scenie zewnętrznej w pracy z grupami młodzieży oraz na scenie wewnętrznej, pracując z własnymi pociechami, wspierając je w ich naturalnym rozwoju, wzmacniając ich pewność siebie, poczucie własnej wartości oraz umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami. Z takimi umiejętnościami współczesny świat naprawdę stoi przed młodzieżą otworem!

Być może zastanawiasz się, czy Akademia Trenerów Mentalnych Juniorów jest dobrym wyborem dla Ciebie? Jeżeli jesteś rodzicem, wychowawcą, nauczycielem, trenerem sportowym lub doradcą i masz kontakt z młodzieżą – nową umiejętność udzielenia wsparcia mentalnego wykorzystasz na co dzień. A może po prostu uwielbiasz pracę z dziećmi i chcesz rozpocząć karierę certyfikowanego trenera mentalnego? Akademia Trenerów Mentalnych Juniorów podniesie Twoją pewność siebie i kwalifikacje do takiego poziomu, by pracować z młodymi ludźmi. Jeżeli jesteś trenerem sportowym bądź wychowawcą i zależy Ci na tym, by urozmaicić swój warsztat edukacyjny o narzędzia treningu mentalnego w odniesieniu do pracy z młodzieżą i dziećmi, skorzystaj z narzędzi, które oferuje nasza Akademia. Zdobądź wiedzę, jak udzielać profesjonalnego wsparcia mentalnego, by swobodnie uwalniał się potencjał najmłodszego pokolenia! 

Akademia Trenerów Mentalnych kurs biznesowy 

Kurs trenera mentalnego ze specjalizacją w biznesie wykorzystasz jako skuteczne narzędzia lidera, który inspiruje i wspiera zespół ludzi, z którymi pracuje. Dzięki nauce w Akademii zdobędziesz wiedzę, jak efektywnie zarządzać swoim czasem i budować zespoły marzeń. Skorzystaj z unikalnej możliwości poznania specyfiki pracy skutecznych przedsiębiorców w pionierskiej akademii ATM. 

Kim jest lider czasów super VUCA i na czym polega agile biznes? Prowadzący kursy dla trenerów mentalnych stosują sprawdzone sposoby do zarządzania zespołem marzeń. Dowiedz się, na czym polegają nowoczesne metody zarządzania i jak działać z energią lasera, aby koncentrować się na tym, co najistotniejsze w biznesie. Rozwój mentalny na poziomie profesjonalnym pomaga odkryć sposoby budowania poczucia własnej wartości i bycia skutecznym w biznesie. Wykorzystaj sprawdzone narzędzia treningu mentalnego i podnieś swoją pewność siebie. Naucz się radzenia sobie z  presją i oczekiwaniami zarówno swoimi jak i osób, z którymi współpracujesz.

Dla kogo jest kurs trenera mentalnego w klasie biznes? 

Jeżeli odpowiesz twierdząco na poniższe pytania, możesz być pewny, że kurs trenera mentalnego w klasie biznes jest przeznaczony właśnie dla Ciebie. Przejdźmy teraz do siedmiu ważkich pytań, a Ciebie namawiam do udzielenia spontanicznej  odpowiedzi: 

 1. Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz firmę albo własną działalność gospodarczą, jednak wciąż szukasz skutecznych rozwiązań, aby pracować bardziej wydajnie?
 2. Chcesz rozpocząć współpracę z innymi podmiotami, dużymi korporacjami, dzielić się doświadczeniem praktyka w biznesie i oferować sesje treningu mentalnego?
 3. Chcesz zdobyć wiedzę, jak skutecznie budować zespół marzeń i właściwie motywować ludzi w niełatwych dla biznesu czasach?
 4. Potrzebujesz sprawdzonych metod rozwiązywania problemów w pracy, łagodzenia konfliktów lub udzielania etycznego feedbacku?
 5. Chcesz dowiedzieć się, jak widzą Cię inni i jakim liderem dla nich jesteś?
 6. Odczuwasz potrzebę poprawy dotychczasowego sposobu zarządzać swoim czasem i zasobami?
 7. Pracujesz jako trener i wiesz, że urozmaicenie warsztatu o nowe narzędzia treningu mentalnego w odniesieniu do pracy z przedsiębiorcami czy liderami przyniesie obopólne korzyści? 

Mentoring dla biznesu poznaj skuteczne metody 

Niekiedy przedsiębiorcy, prowadząc firmę i zarządzając zespołem pracowników, borykają się z problemami, na które od dłuższego czasu nie znajdują rozwiązania. Jeżeli takie wyzwania stają na Twojej drodze, prawdopodobnie masz w sobie potencjał, żeby sobie pomóc. Kurs trenera mentalnego dostarcza narzędzi, dzięki którym uwierzysz we własne możliwości i poradzisz sobie samodzielnie. Są jednak wyzwania, które nie mogą już dłużej czekać, by wydostać spod wypartych kompleksów, zranień dzieciństwa i obawy o to, co inni powiedzą. W tych przypadkach trening mentalny jest niezwykle skuteczną metodą. Jeśli szukasz wsparcia mentalnego na teraz, możesz skorzystać z pomocy mentorów. Pamiętaj jednak, że dołączając do Akademii, praktycznie od razu po pierwszym zjeździe, możesz korzystać ze zdobytej wiedzy dla budowania swojej pozycji. Dowiesz się również jak skutecznie dokonywać wyborów, żeby odnosić rezultaty, pracować mniej i zarabiać, gdzie wyznaczać priorytety na swojej liście, które zapewnią niezwykłe efekty. 

Trener mentalny w sporcie 

Trener mentalny w sporcie jest zawodem przyszłości, w który właśnie teraz warto inwestować czas i środki. Sukces sportowca w przytłaczającej większości zależy od przygotowania mentalnego i tego, jak zawodnik reaguje w decydujących momentach. Standardowo na treningu w 90 proc. Trenujący skupiają się na przygotowaniu fizycznym, technicznym i taktycznym. Jako trener mentalny masz ogromne pole do popisu, dlatego dowiedz się w Akademii Trenerów Mentalnych Sport, jak pracować ze sportowcami, by poprawić osiągi. Kurs dla trenerów mentalnych ze specjalizacją sportową obejmuje ponad 50 godzin warsztatów o dialogu motywującym, wyznaczaniu celów i technikach koncentracji. Uczestnicy Akademii otrzymuję wiele gotowych narzędzi do praktycznego zastosowania w pracy ze sportowcami, czyniąc wsparcie mentalne zawodnika unikatową wartością. Trenerzy Akademii z powodzeniem pracują ze sportowcami indywidualnymi oraz zespołami. 

Wsparcie mentalne

Wsparcie mentalne dobrze przygotowanego trenera mentalnego otwiera możliwość stosowania najlepszych technik treningu mentalnego. Stań się rozchwytywanym specjalistą rozwoju mentalnego w sporcie zawodowym! Minęły już czasy, gdy praca nad psychiką zawodnika była tematem tabu. Najlepsi sportowcy mówią otwarcie o tym, jak ważny jest „mental” i jak kluczową rolę odgrywa. Przygotowanie mentalne wspiera pozostałe elementy treningu sportowego, które zadziałają w odpowiednim momencie. 

Jak zdobyć certyfikat ATM w 2024 roku? 

Proces rozwojowy w Akademii Trenerów Mentalnych jest dokładnie zaplanowany i dopasowany do wyzwań współczesnego świata. Harmonogram kursów dla trenerów mentalnych znajdziesz na naszej stronie w kategorii Mental Power. Znajduje się tam lista najbliższych edycji Akademii Trenerów Mentalnych wraz z listą dat poszczególnych zjazdów. Sprawdź terminy, zarezerwuj swoje miejsce i dołącz do kursu trenerów mentalnych

Współczesny biznes potrzebuje liderów otwartych na zmiany, potrafiących inspirować i szybko reagować w coraz mniej przewidywalnych warunkach. Rodziny również mają zapotrzebowanie na przewodników, którzy potrafią dać wsparcie młodemu pokoleniu i pomóc w trudnych sytuacjach. Ludzie potrzebują mądrych autorytetów, potrafiących pomagać odnaleźć siebie i to, co nadaje życiu sens. Wsparcie mentalne pomaga odnaleźć się w świecie, gdzie wypalenie zawodowe i depresja zbierają coraz większe żniwo.

Kto może zostać trenerem mentalnym? 

Program Akademii opiera się na autorskiej koncepcji i metodyce Mental Power. Ta zaś opiera się na najnowszych odkryciach z zakresu psychologii zmiany, zarządzania i przywództwa oraz neuronauki. Unikatową wartością kursu jest możliwość korzystania z bogatego doświadczenia prowadzących. Wiąże się ono z udzielonym wsparciem mentalnym tysiącom ludźmi – sportowcom, przedsiębiorcom, menedżerom i rodzicom. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z wielu dziedzin (sport, biznes, aktorstwo, psychologia, dziennikarstwo). Korzyść dla uczestników kursu trenera mentalnego polega na tym, że otrzymują oni dostęp do różnych osobowości i stylu prowadzenia zajęć oraz niezwykle bogatego bagażu doświadczeń zespołu, który łączy ogromna pasja w działaniu.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz działalność gospodarczą, rozwijasz firmę i jesteś w nieustannym procesie poszukiwań skutecznych rozwiązań, kurs trenera mentalnego jest stworzony dla Ciebie. Wiedza zdobyta w Akademii pozwoli pracować bardziej wydajnie zespołowi, którym kierujesz i bezpośrednio wpłynie na Twoje wyniki. 

Twoja firma dobrze prosperuje, ale chcesz wypłynąć na szersze wody i rozpocząć współpracę z większymi korporacjami. Sesje treningu mentalnego to coś, w czym spełniałbyś swoje aspiracje zawodowe, gdybyś posiadał więcej pewności siebie i wsparcie mentalne. Zapisz się do Akademii Trenerów Mentalnych i zdobądź certyfikat, który da Ci więcej możliwości rozwoju kariery zawodowej. 

Akademia Trenerów Mentalnych jest również wartościowym źródłem wiedzy dla tych osób, które już pracują jako trenerzy. Nowe narzędzia do pracy z klientami z dziedziny biznesu lub sportu urozmaicają warsztat i sprawiają, że klienci chętnie korzystają z regularnych sesji treningu mentalnego. 

Zastanawiasz się nad wyborem właściwej dziedziny mentoringu? Z przyjemnością doradzimy i odpowiemy na wszelkie Twoje pytania – zupełnie niezobowiązująco!