mp-close
mss-mapa

Lista celów pomaga mi i wyznacza rytm działań. Moje hasło: Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia, pomaga je realizować.  Przygotowuję ją zawsze na początku roku – bywa, że coś dopisuję 🙂 zdarza się też, że cel przepisuję na kolejny rok.

Tak było z przyjazdem dra Madana Katarii , twórcy śmiechojogi, do Polski na Live Life Now w październiku 2019. Cel został częściowo osiągnięty, to znaczy doktor pojawił się na evencie, ale w nagraniu – przygotowanym specjalnie dla uczestników LLN. Obiecał w nim przyjazd do Polski w 2020. Na początku roku oczywiście przepisałem cel i jak może się domyślasz – wszystko wskazuje na to, że zostanie osiągnięty 17 października 2020. Tak, Madan Kataria przyjeżdża do Polski.

Skoro zrobiła się przestrzeń, do listy celów dopisałem kolejny, który również jest związany ze śmiechojogą. Jest nim spotkanie z Oprah Winfrey.

Dlaczego? Powodów jest wiele, jeden Ci zdradzę.

Oprah Winfrey, podobnie jak ja, poznała działanie śmiechojogi. Stało się to podczas przygotowania programu na temat poczucia szczęścia. Jednym z punktów było nagranie sesji śmiechojogi, na którą wysłała swojego osobistego wizażystę, który do metody był nastawiony sceptycznie.

Ha, ha – coś mi to przypomina, chyba miałem podobne nastawienie kilka lat temu. 🙂 Sam w to nie wierzę teraz.

Reggie Wells podzielił się w programie swoimi odczuciami. Przyznał, że początkowo czuł się dziwnie – wręcz przyznał, że czuł się głupio! Jednak powiedział również, że śmiechu nie można udawać, gdy wokół śmieją się wszyscy. Tak, śmiech jest zaraźliwy i Reggie Wells poczuł jego pozytywne działanie.

Tym samym Oprah Winfrey potwierdziła działanie śmiechojogi, bo skoro potrafiła tak wiele radości przynieść Reggiemu, to może każdemu.

To ostatnie zdanie zostało opublikowane na okładce książki. Oprah Winfrey poleca śmiechojogę!

Teraz już pewnie rozumiesz, dlaczego spotkanie z nią pojawiło się na mojej liście celów. 🙂

Jakub B. Bączek
Trener Mentalny