mp-close
mss-mapa

“Nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej” – tymi słowami rozpocząłem swoje wczorajsze wystąpienie w Krakowie w przepięknej auli Auditorium Maximum na świetnie zorganizowanej przez wydawnictwo Nowa Era konferencji dla nauczycieli. (Kliknij tutaj i zobacz wystąpienie Daniela Janika)

Choć Japończycy ubrali to w “filozofię kaizen”, mnie do gustu przypadły właśnie słowa Pana Piotra, mojego nauczyciela jeszcze ze szkoły podstawowej, który lubił nas nimi co jakiś czas raczyć 😉

Wtedy, będąc jeszcze młodym i nieświadomym chłopakiem, trochę przewracałem na nie oczami, jednak z czasem okazało się, że sam bardzo często do nich wracam i inspiruję się nimi w swoich działaniach!

To w dużej mierze właśnie dzięki dewizie, że “nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej” zająłem się ogólnie pojętym rozwojem (najpierw sportowym, później osobistym/prywatnym jak również zawodowym/biznesowym). Na tyle wziąłem ją sobie do serca, że ROZWÓJ stał się jedną z głównych wartości, którymi się kieruję w życiu.

Wczoraj, podczas kończącego konferencję wystąpienia, powiedziałem również o tym, jak bardzo cenię sobie pracę nauczycieli. I mówiłem to całkiem szczerze (oraz podtrzymuję nadal). Spotkałem ich mnóstwo na swojej drodze i mam dla nich wielki szacunek za to, co robią.

Od razu dopowiem, że nie wszystkie przedmioty były moimi ulubionymi (przepraszam tutaj moich nauczycieli fizyki, chemii czy plastyki), choć oceny miałem głównie dobre i bardzo dobre …

Nie z wszystkimi nauczycielami nadawaliśmy na jednych falach… Nie dla wszystkich sam byłem pewnie byłem fair… Co nie zmienia faktu, że ogromnie cenię zawód Nauczyciela ja ten, który jest niesamowicie ważny i ma ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądał nasz kraj i świat w przyszłości!

Trzymam kciuki za Was, Nauczycieli. Za to, żebyście dbali o siebie, o swoją energię i motywację (i co jakiś czas wracali do swojego prawdziwego, najgłębszego “WHY?”, które spowodowało, że wybraliście tę ścieżkę). Bo dzięki Waszemu nastawieniu, energii i pasji zainspirujecie tych najmłodszych, by również dbali o siebie i swój rozwój.

I być może za kilka, kilkanaście lat jakaś osoba użyje tym razem Waszych słów (podobnie jak ja, cytując Pana Piotra), by nieść jakąś piękną ideę dalej. Kto wie? 🙂

Daniel Janik
Trener Mentalny

 

Zdjęcie: https://www.nowaera.pl/