mp-close
mss-mapa

Międzynarodowy Dzień Śmiechu został zainicjowany w 1998 roku przez dr Madana Katarię, założyciela Śmiechojogi. Obchodzimy go zawsze w pierwszą niedzielę maja (w tym roku przypada to w dniu 3 maja). Misja jaka mu przyświeca, to sprawienie, aby śmiech przyczyniał się do zdrowia, szczęścia i pokoju na świecie.

Jeśli myślisz, że to ważna misja, pozwól, że Ci wyjaśnię, jak bardzo ważny jest śmiech.

“Kiedy się śmiejesz, zmieniasz się, a kiedy ty się zmieniasz, zmienia się cały świat.” to słowa dr Madana Katarii, które tłumaczą jak ważna jest pozytywna zmiana każdego z nas. Na pewno znasz słynne powiedzenie “Śmiech to zdrowie”. Śmiejąc się wspieramy swoje zdrowie, a gdy jesteśmy zdrowsi i czujemy się szczęśliwsi możemy lepiej ze sobą współpracować.

W tym roku szczególnie ważne jest dla nas zdrowie. Przyczyną jest pandemia, która stanowi dla nas wszystkich duże wyzwanie. Kiedy obawiamy się o nasze zdrowie, pracę, finanse i zastanawiamy się: co dalej? – produkujemy w swoim organizmie hormon stresu. I to w ogromnych ilościach! Jeżeli nie będziemy potrafili go zneutralizować – możemy spowodować pojawienie się chorób zupełnie nie związanych z koronawirusem.

Co możesz zrobić?

To proste: zadbać o siebie wprowadzając do codziennego życia śmiechojogę.

Jak?

Zacznij się śmiać – to pierwszy krok 🙂

Bezwarunkowy śmiech odmieni biochemię mózgu i przyczyni się do zmiany nastroju na bardziej radosny, optymistyczny, a wewnętrzna zmiana będzie początkiem do ukazania się kolejnych pozytywnych.

Śmiech jest międzynarodowym językiem. Podróżując spotykałem wielu ludzi, którzy uśmiechali się i śmiali tak samo w Polsce jak i we Francji czy na Cyprze. Obchody Międzynarodowego Dnia Śmiechu to przede wszystkim spotkania w klubach śmiechu, a przypomnę, że są one już w ponad 100 krajach na całym świecie. Ludzie spotykają się przeważnie w parkach, na skwerach, placach i oczywiście śmieją się razem. W tym roku może to być trudne do realizacji w takiej formie, dlatego zapraszam Ciebie, w niedzielę 3 maja, na nasz Facebook Śmiechojoga Polska!

Kliknij tutaj, by dołączyć –> https://www.facebook.com/smiechojoga.polska/

I pamiętaj: kiedy Ty się zmieniasz, zmienia się cały świat… 🙂

Jakub B. Bączek
Trener Mentalny