mp-close
mss-mapa

1. „Jeśli człowiek nie odkrył czegoś, za co jest gotowy umrzeć, nie jest zdolny do życia.”

To słowa jednego z działaczy społecznych, którego niesamowicie cenię. Był prawdziwym prekursorem ogromnych i potrzebnych zmian, dzięki którym godność każdego człowieka zaczęła być szanowana. Inspirujące jest, że jego przemówienie “I have a dream” zostało zanalizowane przez badaczy z uniwersytetu w Wisconsin i uznane za najlepszą mowę publiczną XX wieku.

Czy wiesz, o kim mowa?

2. „Miłość jest czymś najmocniejszym na świecie, a jednak nie można wyobrazić sobie nic bardziej skromnego.”

Pierwszy ślub wziął mając 13 lat. Był przywódcą pacyfistów, a nadany mu przydomek oznacza “wielkiego ducha”. Wielki filozof i myśliciel. Stawiał na prostotę serca, niestosowanie przemocy i poszukiwanie prawdy.

Podoba mi się jego koncepcja postrzegania drugiego człowieka, w której stawia na otwarty dialog. Często sugeruje, że przemoc jest strachem przed wartościami drugiej osoby, a nienawiść i nietolerancja są wrogami zrozumienia.

Znasz tego wybitnego mężczyznę?

3. “To biologicznie niemożliwe, aby człowiek zawsze działał racjonalnie.”

Współtwórca teorii perspektywy, która wyjaśnia działanie procesów decyzyjnych w warunkach niepewności. Często aplikuje narzędzia psychologiczne w badaniach ekonomicznych. Jestem ogromnym fanem jego teorii dotyczących automatyzacji myślenia, które (jak udowadnia) wynikają z tego, że człowiek jest znakomicie skonstruowanym organizmem. Dzięki tej wiedzy możemy mieć większą kontrolę nad wpadaniem w “pułapki myślenia”. Sporo opowiadam o tym podczas szkolenia #ŻyciePełnePasji.

Kim jest mężczyzna, który jest jedną z moich największych inspiracji?

PS. Drodzy Panowie, 10 marca to dzień mężczyzn. Życzę Wam siły do podejmowania ryzyka i zmian. Życzę Wam odwagi w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Abyście z roku na rok cieszyli się coraz większą wolnością.