mp-close
mss-mapa

O wpływie umysłu na ciało i działa na umysł wiemy coraz więcej.

To stwarza nowe możliwości i potencjalne kierunki zmian w metodologii i podejściu do treningu. Rewolucja dzieje się tu i teraz. Na naszych oczach.

Odpowiednio dobrany, zintegrowany trening mózgu, kręgosłupa i całego ciała może dać zaskakujące efekty, podnosząc jakość i komfort życia.

Wiedza na temat stresu i umiejętność skutecznego radzenia sobie z nim poprzez trening mentalny,  połączone z praktycznymi umiejętnościami treningu ciała i mózgu na najwyższym poziomie, stają się jedną z kluczowych umiejętności jakie są potrzebne współczesnemu człowiekowi. Nie tylko dla zachowania zdrowia, sprawności i równowagi emocjonalnej. Przede wszystkim dlatego, że pomagają skutecznie pracować i tworzyć relacje z innymi. W życiu jest jak w treningu -wzbogacając się o nowe możliwości i wyzwania zyskujemy odporność na trudne chwile. Ważne by się otworzyć i mieć odwagę poznać nie tylko swoje mocne,  lecz także – przede wszystkim – słabe strony.

Świadomość jest pierwszym krokiem do jakiejkolwiek zmiany.

Dlaczego trening mentalny ?

Od 10 lat na polskim rynku sportowo – biznesowym prowadzę różnego rodzaju treningi,  warsztaty i szkolenia.  Gdy kiedyś mówiono o treningu mentalnym czy rozwoju mózgu poprzez żonglowanie, niewiele osób brało to na poważnie.

Dziś ćwiczący, którzy chcą nad sobą stale pracować, szukają czegoś więcej –  treningu holistycznego.

Na naszych oczach dokonuje się właśnie niesamowita przemiana.

Coraz więcej ludzi dostrzega ,że zanim osiągnie się mistrzostwo w nowym , zdrowym stylu życia trzeba nauczyć się zdrowego trybu myślenia.

Wszystko zaczyna się w głowie. Dążąc do celu trzeba zaczynać od niej .

Myśli też można i należy ćwiczyć – te obniżające energię trzeba umieć kwestionować. Wybierać i pielęgnować te umacniające.

Otwarta głowa i mocny kręgosłup przekłada się na zdrowe ciało.

Śledząc trendy w sporcie, fizjoterapii i  psychologii sportu zauważyłem istotną lukę. Stworzyłem kompletny trening łączący wiele aspektów, a nową metodę nazwałem NEUROCORE FLOW.

Głównym celem tej metody jest harmonijny rozwój potencjału ciała i umysłu przez holistyczny trening uwzględniający pracę na wszystkich poziomach, który łączy najskuteczniejsze formy treningu

Neuro żonglowanie trening mózgu i stymulacja pamięci element zabawy

Core mięśnie trzonu głębokiej zewnętrzne pilates fundament

Flow czyli połączenie tych kluczowych rejonów wiążące się z określoną postawą mentalną i warunkami treningowymi Peak performance

Żonglowanie z metodą łączącą rozwój osobisty z nowatorskim podejściem do tematu spędzania czasu wolnego. Więcej o funkcjonowaniu mózgu i skutecznym jego trenowaniu dowiesz się na moim szkoleniu Mózg do potęgi N 🙂

Tomasz Misztal
Trener Mentalny