Zamknij Okienko
Potrzebujemy Twojej Zgody!
Aby kontynuować zakupy zaakceptuj regulamin
oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych zaznaczając pola poniżej przycisków "Kupuj".

Dziękujemy serdecznie!

Psychologia biznesu – jak rozwinąć firmę?

Jeżeli ktoś uważa, że prowadzenie biznesu jest pracą rzemieślniczą, to bardzo się myli. Owszem, są pewne zasady i procedury, których należy się trzymać i które są takie same we wszystkich firmach, niezależnie od branży. Jednak w większości do prowadzenia biznesu potrzeba wiedzy z wielu dziedzin, w tym również z psychologii i filozofii. Co mają one wspólnego z prowadzeniem firmy? Tak naprawdę całkiem sporo – może to zabrzmi dziwnie, ale bardzo często wrogiem sukcesu jesteśmy my sami – ograniczamy siebie, a co za tym idzie również swój potencjalny postęp, nawet o tym nie wiedząc. W jaki sposób? Głównym wrogiem rozwoju jest nasze przekonanie o tym, że to, co robimy jest słuszne i nic nie trzeba zmieniać – zawsze można coś ulepszyć. Przedsiębiorczość to ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań i oczekiwanie na okazję, którą będzie można wykorzystać. Nie znaczy to też jednak, że należy tylko czekać – sami jesteśmy w stanie stworzyć sobie wiele okazji do rozwoju, najczęściej po prostu nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Prowadzenia własnego biznesu może podjąć się właściwie każdy, kto ma na to pomysł – bo pomysł to element niezbędny. Ktoś pomyśli, że pomysł to jednak trochę mało i to nie może być aż tak łatwe. Faktycznie, wymaga to trochę więcej zaangażowania i pracy, ale z drugiej strony założenie własnego biznesu nie jest też aż tak trudne i skomplikowane jak się niektórym wydaje. Ostatnimi czasy coraz więcej Polaków przekonuje się o tym, że założyć firmę można niezależnie od stanu majątkowego i to naprawdę dobra wiadomość, aczkolwiek większość powstających biznesów tak czy inaczej opiera się na różnego rodzaju dofinansowaniach.

Firmę można też jednak zbudować od zera na bazie własnych środków. Wiem to z doświadczenia, sam tak zaczynałem, a teraz mam kilka dobrze prosperujących, niezależnych firm. O tym jak zacząć czy w jaki sposób uzyskać początkowe przychody pasywne napisałem w swojej książce „Zarobić milion, idąc pod prąd”, w której zawarłem opis mojej drogi do sukcesu, ale też wiele praktycznych porad i sugestii na to jak się rozwijać, co robić, a czego się wystrzegać. Podobną, jeszcze bardziej rozszerzoną, wiedzę staram się przekazywać również na szkoleniach dotyczących biznesu. Rozwój i szkolenia to moja pasja – zajmuję się tym ponieważ sprawia mi to przyjemność, poza tym zależy mi na tym, by inni mogli skorzystać z mojej wiedzy i doświadczenia.

Jeżeli interesuje cię psychologia biznesu i psychologia w biznesie – koniecznie skontaktuj się z nami!

Facebook - Polub Mój Profil