Zamknij Okienko
Potrzebujemy Twojej Zgody!
Aby kontynuować zakupy zaakceptuj regulamin
oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych zaznaczając pola poniżej przycisków "Kupuj".

Dziękujemy serdecznie!

Osiągnij wolność finansową

Nie ma chyba osoby, która nie pragnęłaby żyć dostatnie – każdy marzy o bogactwie, a już przynajmniej o tym, żeby nie musieć się martwić o pieniądze. Wydawanie gotówki bez myślenia o tym czy nas na to stać, to pragnienie, które często wydaje się nam nierealne i tak odległe, że nawet nie zastanawiamy się nad tym jak to osiągnąć. Tym ulotnym pragnieniem, za którym często nawet nie próbujemy podążać jest wolność finansowa. Czy wolność finansowa jest tożsama z bogactwem? Nie do końca. Bogactwo to coś, co najczęściej mierzymy poprzez porównanie naszego majątku z majątkiem innych ludzi. Jeżeli mamy więcej niż oni, jesteśmy od nich bogatsi, jeżeli mniej, jesteśmy biedniejsi. Wolność finansowa to coś, co definiujemy sami, opierając się na naszych własnych finansach i potrzebach. W jaki sposób określić czy  posiadamy wolność finansową? Dla każdego wolność finansowa będzie wyglądała nieco inaczej, jednak zawsze pozostanie jeden wspólny element – comiesięczny napływ gotówki, będący na poziomie sumy naszych miesięcznych wydatków. Przy czym brany pod uwagę napływ gotówki powinien być niezależny i niezwiązany z aktywnością zawodową. Upraszczając, w osiągnięciu wolności finansowej ważne jest uzyskanie dochodu z pasywnego źródła. Czy to będzie inwestycja w nieruchomości, papiery wartościowe czy w coś innego – wszystko zależy od konkretnej osoby i jej pomysłu na realizacje określonych celów. Wolność finansowa nie jest więc równoznaczna z ilością zarabianych pieniędzy, ale z umiejętnością takiego inwestowania, żeby móc utrzymać się z własnego kapitału.

Tak naprawdę więc wolność finansowa jest możliwa do osiągnięcia przez każdego. Można nawet wysnuć wniosek, że osobom klasy średniej łatwiej ją uzyskać niż osobom majętnym, ponieważ ich standardy życia wymagają o wiele mniejszej inwestycji, żeby zrównoważyć wydatki. W jaki sposób dążyć do wolności finansowej? Przede wszystkim na samym początku należy sobie wyznaczyć pewne zasady i później się do nich konsekwentnie stosować – droga do wolności finansowej jest pełna pokus i łatwo porzucić wszystko w pogoni za dobrą okazją, która najczęściej okazuje się dobra tylko z pozoru.

Wolność finansowa – poznaj „Urlop z wolnością finansową”, szczegóły na stronie: http://www.jakubbbaczek.pl/urlop-z-wolnoscia-finansowa-2018/

Facebook - Polub Mój Profil