Zamknij Okienko
Potrzebujemy Twojej Zgody!
Aby kontynuować zakupy zaakceptuj regulamin
oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych zaznaczając pola poniżej przycisków "Kupuj".

Dziękujemy serdecznie!

Niezależność finansowa – sięgnij po nią

Pragnienia finansowe Polaków nie różnią się zbytnio od pragnień całej reszty świata – bogactwo, to coś pożądanego przez wszystkich, niezależni od wieku czy narodowości. Już w wieku dziecięcym zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele korzyści przynoszą pieniądze i jak wiele rzeczy moglibyśmy mieć, gdybyśmy byli w ich posiadaniu. Takie myślenie jest jednak bardzo idealistyczne, z czego tylko część osób zdaje sobie sprawę, większość żyje w pełnym przekonaniu co do tego, że posiadanie ogromnego majątku jest tym, co świadczy o dostatku. A przecież wielu bardzo bogatych ludzi szybko swoje majątki straciła przez rozrzutność, hazard lub złe inwestycje. Można wmawiać sobie, że przecież nam by się to nie przydarzyło, my podeszlibyśmy do tego rozważnie. A jednak , wystarczy jeden błąd i można stracić wszystko.

Inną oznaką dobrobytu, o wiele bezpieczniejszą od ogromnego majątku, jest posiadanie niezależności finansowej, czyli pasywnych źródeł gotówki dostarczających miesięczne przychody w wysokości równej lub większej miesięcznych kosztów życia. Na czym dokładnie polega niezależność finansowa? Chodzi o takie zainwestowanie pieniędzy, żeby w pewnym momencie zaczęły na nas same zarabiać. Można inwestować praktycznie we wszystko – od nieruchomości czy papierów wartościowych, aż po jakiś rodzaj biznesu. Podstawa jednak jest jedna – inwestycje te mają zarabiać pieniądze bez naszej uwagi. Dzięki temu w pewnym momencie nie będziemy musieli pracować na swoje utrzymanie – wystarczą nam środki z kapitału.

Niezależność finansowa ma tą zaletę nad bogactwem, że jest o dochód stały i nawet jeśli stracimy w jakiś sposób bieżącą gotówkę lub stałą pracę, to i tak będziemy w stanie się utrzymać i nie zmieni to naszego życia. Brzmi to trochę jak bajka, ale prawda jest taka, że rozsądnie inwestując każdy jest w stanie doprowadzić do takiej sytuacji. Oczywiście nie jest to coś, co można osiągnąć w przeciągu roku czy dwóch – potrzeba tu cierpliwości, czasu i przede wszystkim dobrego planu, którego trzeba się ściśle trzymać.

Facebook - Polub Mój Profil