Zamknij Okienko
Potrzebujemy Twojej Zgody!
Aby kontynuować zakupy zaakceptuj regulamin
oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych zaznaczając pola poniżej przycisków "Kupuj".

Dziękujemy serdecznie!

Najlepszy mówca w Polsce – Jakub Bączek

Każdy spotkał w życiu osobę, która przemawiała w nieumiejętny, nużący sposób. Szczerze mówiąc wystarczy włączyć telewizję czy pójść na pierwszą z brzegu konferencję, żeby zobaczyć negatywny przykład przemówienia. Nasza reakcja na takie przemówienie jest oczywista i całkowicie naturalna – wyłączamy się i nie przyswajamy nawet połowy treści. Tak działa nasz mózg i nic nie jesteśmy w stanie na to poradzić. Właśnie dlatego tak ważni są profesjonalni mówcy – wyszkoleni w prezentowaniu treści w taki sposób, żeby rzeczywiście trafiały one do słuchaczy.

W Stanach Zjednoczonych i na Zachodzie rynek osób zajmujących się przemawianiem zawodowo jest naprawdę spory. Szacuje się, że kilkadziesiąt tysięcy osób żyje z samego przemawiania. Istnieją nawet firmy pośredniczące w wynajmowaniu mówców z konkretnych dziedzin – od tych przemawiających bezpłatnie, którzy dopiero zbierają doświadczenie, aż po takich, którzy biorą kilkadziesiąt tysięcy euro  za godzinę.

W Polsce profesjonalnych mówców jest na razie niewielu – są to głównie osoby związane z polityką lub show biznesem oraz coraz częściej vlogerzy. Patrząc jednak na ostatnie lata, widać wzrost zapotrzebowania rynku na usługi profesjonalnych mówców. Właściciele większych i mniejszych firm zaczynają zauważać, że nie wystarczy mieć wysoką pozycję, żeby porwać pracowników swoim przemówieniem.

Czym powinien cechować się dobry mówca? Przede wszystkim powinna to być osoba autentyczna i bezpośrednia, bardzo konkretna. Przeciąganie wszystkiego poprzez zbędne opisy i ozdobniki, to coś, co tylko nuży słuchaczy, zabierając im czas. Uwagę przyciąga się na krótko – badania potwierdzają, że człowiek nie potrafi długo pozostać w pełnym skupieniu, stąd też tak ważne jest odpowiednie przemawianie. Jakub Bączek przemawianiem zajmuje się od lat i przez cały ten czas doskonalił tę sztukę. Podczas swoich prezentacji nie zasypuje słuchaczy niepotrzebną teorią, wierzy, że gdyby chcieli się z nią zapoznać, sięgnęliby do odpowiednich źródeł. Zamiast tego przedstawia im konkretne rozwiązania, omawiając realne działania, z którymi faktycznie miał kontakt i których sam doświadczył – jego przemówienia nie są „sztywne”, ponieważ nie są wyuczone. Wierzy w to, co mówi, więc nie słychać w jego słowach żadnej sztuczności. A biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że całość prowadzi z typową dla siebie swobodą i poczuciem humoru, nic dziwnego, że jest postrzegany jako najlepszy mówca w Polsce.

Facebook - Polub Mój Profil