Zamknij Okienko
Potrzebujemy Twojej Zgody!
Aby kontynuować zakupy zaakceptuj regulamin
oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych zaznaczając pola poniżej przycisków "Kupuj".

Dziękujemy serdecznie!

JBB – czyli o mnie!

O mnie

Nazywam się Jakub B. Bączek, jestem trenerem mentalnym i biznesowym, właścicielem kilku firm, autorem kilkunastu książek. Dzięki sukcesom, które osiągnąłem w przedsiębiorczości, doszedłem do etapu wolności finansowej. Na co dzień mogę zajmować się tym, co przynosi mi szczęście i satysfakcję – wspieraniem ludzi w odnoszeniu ich własnych zwycięstw.

Jak osiągnąłem sukces?

Zaczynałem od zera – dziś mogę powiedzieć, że osiągnąłem poziom mistrzowski w życiu zawodowym i osobistym. Robię to, co kocham – pomagam ludziom odnaleźć w sobie siłę do działania i pracy nad sobą. Aby dotrzeć do tego etapu, pokonałem kilka innych, pełnych ciężkiej pracy, wzlotów i upadków. Byłem sportowcem – jako siatkarz zdobyłem tytuł Mistrza Polski w 1999 roku. Później wkroczyłem w fazę naukową – uzyskałem tytuł magistra wychowania fizycznego i pedagogiki, studiowałem również filozofię. Jednocześnie brałem udział w wielu szkoleniach, kursach, zdobywałem wiedzę o treningu mentalnym, psychologii i zarządzaniu strategicznym. Do tej pory napisałem kilkanaście książek – niektóre z nich stały się bestsellerami! Wciąż pracuję nad kolejnymi publikacjami, tekstami naukowymi i publicystycznymi. Pogłębiam swoją wiedzę, czerpię z badań naukowych i spotkań z autorytetami ze świata nauki, biznesu i psychologii.

Złoty Medal 2014

Potem nadszedł czas na etap biznesowy, założenie kolejno kilku firm, ich rozwój od zera, zdobywanie doświadczenia w zarządzaniu, nauka przedsiębiorczości. Dzięki kilku mądrym zasadom i hiperproduktywności osiągnąłem sukces również na tym polu. Dziś stworzone przeze mnie firmy świetnie prosperują, a ja mogę cieszyć się życiem, spełniać swoje marzenia, angażować się w pomaganie innym i… spędzać pół roku na wakacjach.

Jak udało mi się dotrzeć do takiego poziomu? Zacząłem korzystać z szans, które stawiało przede mną życie. Teraz pokazuję innym, w jaki sposób sami mogą osiągnąć spełnienie.

,,Od nas samych zależy”

Do każdego celu można dojść różnymi ścieżkami. Na każdej ścieżce spotkają nas dobre i złe doświadczenia. To od nas samych zależy czy z nich wyciągniemy na tyle dużo pozytywnej energii, żeby ten cel znacznie przybliżyć, a później go osiągnąć.

Mariusz Wlazły 400x400

MARIUSZ WLAZŁY
Mistrz Świata w siatkówce

,,Wie o czym mówi”

Polecam Kubę bo to praktyk, który wie o czym mówi. Jeśli mówi o biznesie to dlatego, że sam zbudował od zera dużą firmę, a jeśli mówi o treningu mentalnym to dlatego, że pomaga ludziom osiągać sukcesy.

Pawel-Zagumny-400x400

PAWEŁ ZAGUMNY
Mistrz Świata w siatkówce

KLIENCI i MEDIA! TRENING MENTALNY! PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ! WOLNOŚĆ!

Klienci

Moją największą dumą są sukcesy Klientów. Współpracowałem między innymi z UEFA, Walt’em Disney’em, PZPN, PZPS, Play, Coca-Colą, PZU, Greenpeace, Warner Bros i innymi (jest tych Klientów dużo więcej).

Jestem jednak tak samo dumny z pracy z młodą managerką, która stworzyła w swojej firmie nowe kanały sprzedaży w ciągu tygodnia po sesji ze mną, jak i z pracy z selekcjonerem kadry narodowej siatkarzy (Stéphane Antiga) w 2014 roku.

Mam wśród Klientów sportowców, aktorów, innych mówców, wielu biznesmenów i prezesów różnych Firm, ale też młodych przedsiębiorców, psychologów i managerów. Każdy ich sukces to moje paliwo…

Stadion słucha Jakuba

Media

Regularnie pojawiam się w mediach. Czasami w telewizji (TVN, Polsat, Polsat News, TVP1, TVP2), czasami w radio (TOK FM, Trójka, Radio Kraków, Radio Czwórka, Akadera, Ekspres, Mercury), czasami w prasie (Gazeta Wyborcza, Focus, Gentelman, Rynek Turystyczny, PZPS, Hotelarz), a czasami na portalach o różnej tematyce (m.in. NaTemat.pl). Jest tego sporo – także na moim kanale You Tube i w moich mediach społecznościowych.

Jakub B. Bączek

Trening Mentalny

Pomimo tego, że napracowałem się już w życiu sporo i że mam mniejsze koszty życia niż przychody pasywne, lubię trening mentalny i prowadzenie szkoleń. W tym odnalazłem swoją pasję. Po to więc powstała ta Firma.

By dzielić się wiedzą, by dzielić się pieniędzmi (część naszych zysków przeznaczana jest na działalność charytatywną), by dzielić się energią. Pomagamy jednak tylko tym, którzy są gotowi i którzy chcą.

Może nie jest to podejście ,,rynkowe”, ale dość często zdarza się nam odmówić komuś treningu mentalnego lub szkolenia bo nie czujemy, że nadszedł już czas dla tej osoby na poszerzenie strefy komfortu.

Jakub B. Bączek

Przedsiębiorczość

Na stanowiskach managerskich zacząłem pracować jeszcze na studiach. Byłem trenerem drużyny siatkarskiej, managerem restauracji, team leaderem w zespole animatorów, PR-owcem w Urzędzie Miejskim, managerem castingów do programu ,,Big Brother”, później dyrektorem regionalnym firmy zajmującej się rachunkowością, a nawet supervisorem Maskotek Euro 2012 na Polskę.

Potem zacząłem już budować swoje firmy – sam, bez niczyjej pomocy, bez dofinansowań, bez mentorów, po prostu od zera. W sumie jest/było ich kilka. Część z nich bez kłopotów znajdziesz w Google.

Jeden z największych sukcesów osiągnąłem w Firmie STAGEMAN, którą założyłem w 2009 roku i w której byłem początkowo jedynym pracownikiem. Obecnie Firma ta działa w 8 krajach, jest liderem swojej branży i zatrudnia masę osób. Jej wartość jest szacowana na kilka milionów złotych. Jako, że zbudowałem ją od A do Z, jestem praktykiem przedsiębiorczości z krwi i kości.

Nie usłyszysz więc na moich zajęciach, jak zarobić milion w 1 dzień… Kiedy wypowiadam się o biznesie (na swoich szkoleniach lub płytach DVD) to wiem, o czym mówię. Stworzyłem lub też współtworzyłem kilka marek. Każda z nich jest rozpoznawalna w swojej branży. Każda ma fantastyczne zespoły ludzi. Jestem typowym praktykiem!

Ciesz się życiem, po prostu!

Wolność Finansowa

Kiedy zacząłem delegować nie tylko zadania ale i uprawnienia, w moim życiu pojawiło się wiele miejsca na dalszy rozwój. Zainteresowała mnie wolność finansowa i tak, kilka lat temu, zacząłem inwestować (głównie w nieruchomości) i tworzyć źródła przychodów pasywnych.

Dziś mam ich całkiem sporo. Dzięki temu mogę podróżować, rozwijać się i robić to, co kocham. Promuję ideę wolności finansowej ,,pół na pół” – staram się pół roku spędzać za granicą na wakacjach, a przez drugą połowę pracować w tym, co kocham, np. w treningu mentalnym, w siatkówce, w wystąpieniach publicznych czy w radio.

Jakub B. Bączek

Pod prąd!

Czasami mówię ludziom to, czego nie chcą usłyszeć lub czego się boją. Często wyprowadzam z komfortu i prowokuję do ciężkiej pracy.

Zdarza mi się siarczyście przeklnąć, nawrzeszczeć na kogoś czy rozśmieszyć do łez. Tak, to cały ja. Najczęściej jednak działa… Myślę sobie zupełnie serio, że jeśli lubisz ,,fajne” szkolenia, teoretyczną i ogólną wiedzę o biznesie i równowadze życiowej, jeśli nie chcesz wychodzić z pola komfortu, jeśli wolisz ,,tradycyjne” / bezpieczne spojrzenie na biznes i na swoją mentalność, a w końcu – jeśli czujesz się dobrze na szkoleniach gdzie z 45-ciu minut wysłuchasz 35 minut dygresji, teorii i pytań ,,jak myślicie?”, żeby na ostatnie 10 minut przejść do konkretów to… nie pisz do nas.

U nas wygląda to zupełnie inaczej. :)

Do źródeł płynie się pod prąd

FAKTY

Napisanych Książek

Słuchaczy w 2016

na wakacjach

w 2016 roku

PUBLIC SPEAKING vs PRYWATNIE

Nie potrzebujesz powodu, by być szczęśliwym.

Public Speaking

Pewnego dnia zadzwoniła do mnie uczelnia z Warszawy i zaproponowała wygłoszenie mowy. Choć robiłem to juz wcześniej i mówiłem o animacji czasu wolnego m.in. na Uczelniach z Austrii, Czech, Słowacji, Węgier i Polski, tym razem chodziło o wiedzę biznesową. Organizatorzy chcieli bym zainspirował właścicieli firm.

Choć nigdy się tego nie uczyłem, nie byłem nawet na żadnym kursie z wystąpień publicznych, zrobiłem swoje i… dostałem standing ovation. To był prawdziwy przełom w moim życiu. Od tamtego czasu występowałem już na scenie z takimi autorytetami jak Stephane Antiga, Nick Vujicic, Les Brown, Jacek Santorski, Garri Kasparov, Dan MIllman, Mamed Khalidov, gen. Roman Polko, Prof. Rafał Ohme, Tomasz Kammel czy Prof. Robert Cialdini.

Nigdy też nie zapomnę owacji na stojąco na University of Oxford czy wystąpienia na stadionie piłkarskim przed publicznością liczącą kilkadziesiąt tysięcy osób (Życie bez Ograniczeń), wykładu z moim idolem – Profesorem Cialdinim czy w końcu owacji po Gigantach Życia!

Jakub B. Bączek

Prywatnie

To może dziwnie zabrzmieć, wszak promuję na tej stronie swoje usługi i produkty, ale… w moim życiu wydarzyło się kiedyś coś, co sprawiło że pieniądze przestały mieć wielkie znaczenie. Teraz jestem bardziej zainteresowany czasem wolnym, rozwojowymi wyzwaniami i równowagą, niż zarabianiem kasy za wszelką cenę (nawet przy bardzo dochodowych wyzwaniach).

Lubię więc system, w którym przez pół roku nie pracuję prawie wcale (albo maksymalnie 1-2 dni / miesiąc) i okresy pracy nad ciekawymi projektami, którym poświęcam się bez reszty. Dzięki temu mam masę czasu na poznawanie nowych kultur (szczególnie interesuje mnie Azja i podróże na Daleki Wschód), granie w golfa lub siatkówkę, czytanie i cenne relacje.

Mam sporo zainteresowań z różnych dziedzin: sport, kultura czeska, buddyzm, psychologia, języki obce, marketing, inwestowanie, outdoor, psychoanaliza, książki, gotowanie i jeszcze wiele innych (przede mną).

Facebook - Polub Mój Profil