Zamknij Okienko
Potrzebujemy Twojej Zgody!
Aby kontynuować zakupy zaakceptuj regulamin
oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych zaznaczając pola poniżej przycisków "Kupuj".

Dziękujemy serdecznie!

Jak być przedsiębiorczym?

Przedsiębiorczość jest przez niektórych pojmowana jako cecha charakteru, którą się posiada albo nie. Nic bardziej mylnego – przedsiębiorczość nie jest cechą wrodzoną –  to coś, co każdy może nabyć, co wszyscy mogą rozwijać. Zresztą, tak naprawdę nad swoim charakterem też powinniśmy pracować całe życie, więc upieranie się, że nie jest się przedsiębiorczym z natury, że inni się z tym urodzili, jest raczej zabawne.

Czym zatem jest tak naprawdę przedsiębiorczość? To umiejętność wykorzystywania różnych wydarzeń i okazji, ale też dostrzegania potrzeb i podejmowania ryzyka. Osoba przedsiębiorcza powinna cechować się otwartością i ambicją – chęć dorównania innym, w połączeniu z poszukiwaniem coraz to nowych rozwiązań i umiejętnością dostosowania się do każdych warunków, to dobre wyznaczniki. Przedsiębiorczość to ciągłe dążenie o czegoś nowego, większego. Niektórzy sądzą, że chodzi o maksymalne wykorzystanie tego, co już się posiada, ale tak naprawdę chodzi o odwrotność tego – o tworzenie nowych rzeczy czy idei, które z czasem będzie można wykorzystać.

W jaki sposób być przedsiębiorczym? Wszystko tak naprawdę zależy od nas samych – ludzie mają różne charaktery i przede wszystkim inne potrzeby. Dla jednej osoby przedsiębiorczością będzie czekanie na odpowiednią okazję, którą będzie można właściwie wykorzystać, dla innej podejmowanie ryzyka w coraz to nowych inwestycjach. Prawdą jest jednak, że osoba przedsiębiorcza powinna być przede wszystkim otwarta na to, co ją otacza – gotowość do podejmowania działań jest tu jednym z najważniejszych aspektów.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że tak naprawdę na to czy jesteśmy przedsiębiorczy czy nie wpływa też nasze nastawienie. Myślenie o sobie jako o osobie mało przedsiębiorczej sprawia, że boimy się zaryzykować i wyjść poza swoją strefę komfortu. Inwestycje zaś, tak samo zresztą jak prowadzenie firmy, to coś do czego potrzebna jest odwaga – bez niej wiele potężnych dzisiaj przedsiębiorstw upadłoby na samym początku. Ich właściciele w odpowiedniej chwili podjęli swoje decyzje i tym samym wygrali. Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu chcemy wskazać drogę, która pomoże uniknąć wielu pułapek. Czasami lepiej uczyć się na cudzych błędach, bez konieczności doświadczania ich samemu.

Facebook - Polub Mój Profil