Zamknij Okienko
Potrzebujemy Twojej Zgody!
Aby kontynuować zakupy zaakceptuj regulamin
oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych zaznaczając pola poniżej przycisków "Kupuj".

Dziękujemy serdecznie!

Coaching biznesowy – jak wzmocnić firmę od środka

Zwykło się uważać, że firma jest na tyle silna, na ile silny jest jej prezes i jest w tym twierdzeniu naprawdę sporo racji. To właśnie właściciel firmy wyznacza odgórne cele do których zrealizowania dąży później przedsiębiorstwo, dlatego tak ważnym jest, żeby była to osoba kompetentna, ale też silna psychicznie. Powszechnie wiadomo, że na kompetencję składa się w większości wiedza jaką posiadamy, rzadko jednak mówi się o tym jak kształtuje się nasza psychika. Czy silnym psychicznie trzeba się urodzić? Czy jest to coś, wynikającego z charakteru człowieka? W pewnym sensie na pewno ma tak – podobnie jest zresztą z predyspozycjami do zarządzania – jedni mają ich mniej, inni więcej. Nie znaczy to jednak, że nad swoją siłą psychiczną czy umiejętnościami zarządzania nie można pracować. Oczywiście można być naturalnym liderem, ale można też wykształcić w sobie potrzebne umiejętności i dążyć do ich ciągłego rozwoju. Właśnie w tym celu powstał coaching biznesowy.

Decydując się na coaching biznesowy musimy mieć świadomość tego, że nie otrzymamy żadnych gotowych rozwiązań, które będziemy mogli wdrążyć w firmę, to tak nie działa. Coaching biznesowy ma pomóc liderowi w uświadomieniu mu jego słabych oraz mocnych stron i tego jak można je przekształcić w  taki sposób, by możliwe było ich jak najlepsze wykorzystanie. Podczas coachingu biznesowego przede wszystkim więc staramy się wspólnie określić cele firmy i opracować strategię działania. Mając określoną wizję samego siebie, swojego zespołu oraz przedsiębiorstwa łatwiejsze staje się określenie priorytetów, a co za tym idzie również podążanie do wyznaczonego celu.

Coaching biznesowy nie jest jednak skierowany tylko do właścicieli i prezesów – równie ważna jest kadra kierownicza, która często ma największy wpływ na pracę firmy i bezpośrednio na pozostałych pracowników. Odpowiednie podejście do realizowanych zadań wraz z właściwym stopniem zmotywowania i jasno nakreślonymi celami prowadzą do wzrostu efektywności i większej satysfakcji, to zaś przekłada się bezpośrednio na pozycję firmy.

Facebook - Polub Mój Profil