Zamknij Okienko
Potrzebujemy Twojej Zgody!
Aby kontynuować zakupy zaakceptuj regulamin
oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych zaznaczając pola poniżej przycisków "Kupuj".

Dziękujemy serdecznie!

Blog Jakuba B. Bączka

Urlop z Wolnością Finansową Teneryfa 2017

W moim artykule apeluje, by zatrudniać ludzi, którym ufasz i takich, którzy mają pasję… nie musisz wtedy nad nimi stać! I 8-godzinny dzień pracy nie jest konieczny.
Pracuj efektywnie, a niekoniecznie długo i dużo.

Podzielcie się proszę linkiem lub udostępnijcie ten tekst tym, których może zainspirować.

aneta-moniuszko-ewolu

O tym jak w jednej chwili zmienia się wszystko. O tym co tak naprawdę wydarzyło się podczas Wczasów z Wolnością Finansową… Prawdziwa historia, która zmieniła życie Anety Moniuszko i trwa do dziś. Jak mówi Aneta – niech obudzi się wiara, że na każdego czeka wspaniałe życie, pełne dostatku i miłości.

Podzielcie się proszę linkiem lub udostępnijcie ten tekst tym, których może zainspirować.

jakub_baczek

Często wyprowadzam z komfortu i prowokuję do ciężkiej pracy. Zdarza mi się siarczyście przekląć, nawrzeszczeć na kogoś czy rozśmieszyć do łez. Tak, to cały ja…

O tym jak m.in. uciekłem z manicura – możecie przeczytać w wywiadzie na www.zatokapiekna.pl
Serdecznie zapraszam!

benefit

M.in. o tym jak pomagam innym, jak wyglądała moja droga do sukcesu, jaka jest różnica między trenerem mentalnym a coachem, o tym jak to się stało, że wuefista-sportowiec doradza biznesmenom, w czym pomaga mi buddyzm… możecie przeczytać w najnowszym numerze miesięcznika Benefit. Serdecznie zapraszam!

Podzielcie się proszę linkiem lub udostępnijcie ten tekst tym, których może zainspirować. To pomoże też mi w pełnieniu mojej misji!

taipei

W moim nowym artykule – dzielę się swoimi wrażeniami oraz wskazówkami, dotyczącymi przygotowań przed wystąpieniem publicznym w Taipei. To było moje pierwsze wystąpienie na Tajwanie na Międzynarodowej Konferencji dla Biznesmenów i Inwestorów X-Wealth 2016. Mam takie małe marzenie – by kiedyś móc skompletować wszystkie kontynenty, na których będę miał swoje wystąpienia – no może oprócz Antarktydy:-) Wierzę, ze ten występ jest początkiem czegoś wielkiego.
Dziękuję, że jesteście ze mną !

taipei

Vlog z mojego wystąpienia na X-Wealth w Tajwanie wylądował na moim kanale!:-) Zapraszam Cię serdecznie do oglądania!
Olbrzymia dawka inspiracji, wiedzy i wiele emocjonujących dla mnie momentów.:-)

Bardzo Ci dziękuję za subskrybcję i udostępnianie filmików na fb!

natemat

Jeśli choć raz w życiu walczyłeś ze swoją wagą to zapewne znasz kilka wskazówek dietetycznych, wiesz, że trzeba ćwiczyć i próbowałeś zapewne suplementów diety wspomagających odchudzanie. W tym tekście dowiesz się tego, czego prawdopodobnie nie wiesz – jak w odchudzaniu może Ci pomóc… trening mentalny!
Podzielcie się proszę linkiem lub udostępnijcie ten tekst tym, którym może on pomóc odmienić życie na lepsze. To pomoże też mi w pełnieniu mojej misji!

Możliwości się same nie pojawią, możliwości się tworzy!

Zapraszam Cię do świata JBB! Tego nie da się opisać słowami… Mam nadzieję, że film odda choć 1% tego, co dzieje się na urlopie z wolnością finansową.

Zapraszam Cię do obejrzenia tego materiału i na szkolenie na Teneryfie, oczywiście!

zycie-bez-ograniczen-krakow-www

Pewnie to nie zabrzmi zbyt skromnie, ale… po Waszych mailach, wiadomościach, opiniach na Face, smsach i telefonach wiem, że mój speech na Życiu bez Ograniczeń Wam się podobał:)
Co prawda wielu z Was doprowadziłem do łez, ale wierzę, że były to łzy pozytywne. Tego speecha nie będzie już można zobaczyć, bo był przygotowany tylko na Nick’a. Na swoim profilu na fb przypominam 3 metody na wychodzenia z dołka, o których mówiłem podczas mojego wystąpienia. Zapraszam!

nawyk-zwyciezania

Niewiele osób wie, że zwycięstwo nie jest determinowane przez jednorazowy błysk, a codzienne wykonywanie małych kroków… Ten film pomoże Ci to zrozumieć.
Zapraszam Cię na YouTube i dziękuję za każde udostępnienie oraz komentarz. Twoje wsparcie jest moim motywatorem do tworzenia więcej dla tych, którzy tego dziś potrzebują!

Wszechświat jest Twoim sprzymierzeńcem . Musisz go prosić o więcej!

11 medali dla Polski w Rio to wynik dobry. Nie milkną jednak głosy, że mogło być lepiej i ja się do tych głosów przyłączam. Z dwiema przynajmniej obserwacjami, które moim zdaniem powinny być wzięte pod uwagę w Polskich Związkach Sportowych w najbliższym czasie: po pierwsze, nie ma już zbyt wielu sportowców, którzy nie widzieliby potencjału w gruntownym przygotowaniu mentalny, i po drugie, mało jest Związków, które biorą ten stan rzeczy pod uwagę…

Piękne myśli tworzą piękne życie!

Uważam, że ludzie mniej by się przejmowali tym co inni na ich temat powiedzą, gdyby wiedzieli jak RZADKO ci inni nas oceniają… Z moich doświadczeń w pracy 1: 1 ze sportowcami, biznesmenami i osobami na zakrętach życiowych wynika, że istnieją bardzo dobre metody na to, żeby mniej się przejmować tym, co ludzie powiedzą. W moim artykule przedstawiam 5 takich sposobów – przeczytaj koniecznie!

Dzień Dobry TVN

W wywiadzie dla Dzień Dobry TV tłumaczę czym jest trening mentalny. Opowiadam m.in. o tym, jak wygląda praca ze sportowcami; o tym, że nie musisz być 365 dni w roku na fali i czasem warto zgodzić się też na upadki; o tym, że lubię mieć głowę w chmurach, a nogi na ziemi…
Obejrzyj cały materiał i przekonaj się, że trening mentalny to nie jest „czary mary”!

Kuba Bączek - Jacek Santorski

Gdyby ktoś chciał posłuchać jak spieramy się z Jackiem Santorskim, to bardzo zachęcam:-)
Autorka pisze: Fascynująca rozmowa z dwoma idolami trenerstwa polskiego: „ojcem” i „synem”, którzy rywalizację zastąpili synergią. Rozmawialiśmy m.in. o tym, jak wybrać sobie trenera, kim jest trener mentalny, ale i o tym, czy papież uprawia marketing, gdzie kończy się sprzedaż, a zaczyna prostytucja, o wywieraniu wpływu na ludzi i roli czasu w manipulacji. Zapraszamy!

Eksperyment w tramwaju

Wraz z bankiem ING Bank Śląski zrobiliśmy coś naprawdę genialnego – eksperyment, który odsłania mechanizmy wpływające na nas w procesie podejmowania decyzji.

Dziękuję Wam za udostępnienia, komentarze i „lajki”. Ten eksperyment muszą zobaczyć wszyscy!

Standing Ovation Gdańsk

W czwartek 23.06 podczas Kongresu Maksimum Osiągnięć działy się ważne rzeczy. Emocje były konkretne. Dziękuję za Waszą obecność, energię i przemiły standing ovation w Filharmonii Bałtyckiej.

Sydney

Sydney Opera House to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków na świecie. W tym odcinku opowiem Ci historię o tym jakie były plany jego powstania, a jak wyglądała rzeczywistość. Dowiesz się również dlaczego warto mierzyć siły na zamiary, a na koniec odpowiem na pytanie dlaczego to ostatni film z serii MentalPower !

Londyn

Zamiast reagować na stres i wymuszać na sobie zmiany stanu emocjonalnego, zastanów się co możesz zrobić, by uniknąć sytuacji stresujących. Zanim zaczniesz oglądać ten odcinek, przygotuj kartkę papieru. Przygotowałem dla Ciebie ćwiczenie. Bardzo Ci dziękuję za subskrybcję i udostępnienie filmików na fb!

Singapur

Chcesz bezpłatnie korzystać z biznesowych saloników na lotnisku i spędzać czas w luksusowych warunkach bez dodatkowych opłat? W tym filmie pokażę Ci 2 sposoby jak to zrobić. Niekiedy nie chodzi o to, żeby robić rzeczy trudne, ale o to, by wymienić dotychczasowy sposób myślenia na nowy i korzystać z życia bardziej niż do tej pory. Zapraszam Cię do obejrzenia tego odcinka!

Sydney

Jeżeli zależy Ci na szybkiej, skutecznej i efektywnej pracy – w treningu mentalnym znajdziesz prawdopodobnie więcej narzędzi niż w psychoterapii. W tym odcinku poznasz 3 różnice między psychologią, a treningiem mentalnym. Dowiesz się również jak odrobić swoje własne dzieciństwo:-) Zachęcam Cię do obejrzenia tego vloga nagranego w Sydney, jak i do subskrybowania kanału, by dowiedzieć się o kolejnych odcinkach #MentalPower.

Sajgon

Tym razem z Sajgonu mówię o tym czym różni się zarządzanie operacyjne od zarządzania strategicznego.  Dowiesz się m.in, że warto skupiać się mniej na rzeczach, które są pilne, a bardziej na rzeczach, które są ważne, o tym, że warto delegować swoim pracownikom nie tylko zadania, ale również uprawienia. Jeżeli chcesz szerzej spojrzeć na zarządzanie swoją firmą koniecznie obejrzyj ten odcinek i subskrybuj mój kanał!

Singapur

Boisz się wysokości, latania, wystąpień publicznych? Masz klaustrofobię czy też arachnofobię? Stopniowo i systematycznie oswajaj się z sytuacją, która Cię stresuje, a lęk na pewno ustąpi! Okazuje się, że pozbywanie lęków nie jest wcale trudne – opowiadam o tym prosto z Singapuru! Zachęcam Cię do obejrzenia tego odcinka oraz subskrybowania mojego kanału!

Cypr

Im więcej masz źródeł przychodu, tym Twoja sytuacja jest bardziej bezpieczna. Jeżeli jednak masz tylko jedno źródło – koniecznie obejrzyj ten film! Z Cypru mówię o tym, że dywersyfikacja to bardzo dobry sposób na zabezpieczenie nie tylko finansowe, ale również mentalne.
Bardzo Ci dziękuję za subskrybcję i udostępnienie filmików na fb!

Mińsk

Chcesz wiedzieć jak pozbyć się kompleksów? Zaakceptuj siebie takim jakim jesteś. To najskuteczniejsza droga! Zapraszam Cię do obejrzenia odcinka – nagranego prosto z Mińska, w którym podaję 3 kroki do pozbycia się kompleksów oraz proste ćwiczenie do pracy nad nimi.
Subskrybuj koniecznie mój kanał i do zobaczenia w kolejnym odcinku.

Bali

Chciałbyś zorganizować swój dzień w taki sposób, aby zawsze znaleźć czas na to co sprawia Ci największą radość? Tym razem z Bali opowiadam jak od innych nacji można uczyć się poszerzania swojego punktu widzenia. Jako Polacy przewyższamy Balijczyków pod kątem efektywności pracy, możemy jednak uczyć się od nich jak żyć, myśleć i postępować – by naprawdę czuć szczęście i radość życia.
Zachęcam Cię do obejrzenia tego odcinka i subskrybowania kanału!

Singapur

O jakich 5 ważnych zasadach warto pamiętać podczas ustalania i realizacji swoich celów – dowiesz się oglądając odcinek nagrany przeze mnie w Singapurze. Obejrzyj to video i zastanów się, czy zaplanowana przez Ciebie droga do realizacji Twoich marzeń spełnia wszystkie 5 elementów, o których jest mowa w tym odcinku. Jeśli podoba Ci się idea mojego Videobloga – zapraszam Cię do subskrybcji !

mentalpower-05-sajgon

Nawyki mentalne są po to, żeby ułatwiać nam życie i przyspieszać procesy myślowe. Problem polega na tym, że niekiedy nie tylko wyprowadzają nas w pole, ale wręcz ograniczają nasz potencjał. Jak więc wyzwolić swój #MentalPower i w jaki sposób rozwijać się szybciej? UWAGA: rozwój czasem boli więc i ten odcinek może być dla Ciebie kontrowersyjny. Warto jednak wychodzić poza swoje nawyki mentalne bo to zawsze skutkuje szerszą perspektywa i większą łatwością w realizacji swoich celów. Subskrybuj kanał i nie wahaj się zadać swojego pytania w komentarzu pod tym filmem!

mentalpower-04-bangkok

Czasem naszym ograniczeniem mentalnych możliwości jest natłok spraw. Wie to każdy, kto w skutek zbyt wielu obowiązków stracił kiedyś energię czy ochotę do pracy. Proponuje więc bardzo prostą metodą, przydatna nie tylko w biznesie, ale i w sporcie – metodę odcięcia. Na czym polega metoda odcięcia? Jak ja zastosować od zaraz? W jaki sposób dobierać sobie działania, żeby odnaleźć skrót do sukcesu? O tym i o innych kwestiach, z inspirującego Bangkoku – zobacz koniecznie i subskrybuj kanał by dostawać powiadomienia o kolejnych filmach!

mentalpower-03-moskwa

Każdy chciałby znać odpowiedź na pytanie, jak zarobić wielkie pieniądze. Okazuje się, że są na to sposoby i przynajmniej 3 kroki, które warto podjąć. Sprawdź jakie to kroki i zobacz w jaki sposób wykorzystały je także wielkie miasta, choćby takie jak Moskwa. Jak zwiększyć swoje przychody? Jak zaskoczyć innych? Co różni bogatych od tych, którzy żyją przeciętnie? Subskrybuj koniecznie mój kanał – za tydzień widzimy się w cieplejszym miejscu! :)

mentalpower-02-ryga

Ludzki mózg ma niezwykłe możliwości, z których większość z nas nie korzysta w pełni. Częściowo dlatego, że nie jesteśmy otwarci na rozwój a  częściowo dlatego, że opinie innych ludzi podcinają nam skrzydła. Prosto z Rygi mówię o tym, jak z tych możliwości skorzystać, będąc jednocześnie odpornym na krytykę i negatywne opinie innych ludzi. Sprawdź czy i w Twoim przypadku nie jest tak, że coś lub ktoś Cię blokuje. Co wtedy zrobić? W jaki sposób wyzwolić w sobie talenty i kreatywne myślenie? O tym jest ten film i zachęcam do subskrypcji, by dowiedzieć się o kolejnych odcinkach #MentalPower

mentalpower-04-bangkok

Z wyjątkowego dla mnie miejsca zapraszam Cię w podróż – podróż dosłowną i w przenośni. Z różnych miejsc na świecie będziemy się zagłębiać w możliwościach ludzkiego umysłu. Nasz cel to poszerzanie #MentalPower i budzenie potencjału. Dlaczego podróże rozwijają? Dlaczego wzbogacają Twój rozwój biznesowy i osobisty? Dlaczego warto doświadczać nowych bodźców? I dlaczego Wat Arun jest dla mnie wyjątkowym miejscem. Zapraszam na pierwszy odcinek i do subskrybowania kanału.

Audiobook - okładka - prostokąt

Jeśli czytasz ten tekst, prawdopodobnie zastanawiasz się nas poprawą swojej sytuacji finansowej. Dość powszechne jest przekonanie, że aby osiągnąć ów cel, należy przede wszystkim ograniczyć wydatki. Wydaje się, że to sensowny sposób myślenia, ale… Podstawowa wada skupiania się na redukcji kosztów: nie można tego robić bez końca. Oczywiście, jeśli jeździsz codziennie taksówką do pracy, jadasz w najdroższych restauracjach, masz pięć albo siedem abonamentów telefonicznych to jest, mówiąc kolokwialnie, z czego ciąć. Nie wolno jednak zapominać, że zmniejszanie wydatków łatwo może przerodzić się w ślepą uliczkę ograniczania możliwości, zawężania perspektyw, pogarszania poziomu życia, a co za tym idzie – obniżania poczucia własnej wartości. Do tego nie warto dopuścić. Bez względu na to, czy pracujesz na etacie, czy jesteś studentem, czy też prowadzisz swoją firmę, zawsze warto mieć poczucie wartości tego, co robisz i pełnego wykorzystania potencjału, który posiadasz.

o-treningu-mentalnym

Interesujesz się treningiem mentalnym?
– jak hormony mogą obniżyć skuteczność zawodnika?
– czy czasem można odpuścić walkę o zwycięstwo?
– co ma Michał Kubiak do sytuacji z piłkarzami ręcznymi?
– rola trenera w kształtowaniu lidera na boisku?
– dlaczego nie było warto wygrać z Francją?
– czy czasami warto przegrać jakiś mecz na turnieju?
– czego potrzeba piłkarzom by awansować na Igrzyska?
– dlaczego nie powinno się celebrować meczów grupowych?

dieta-niskoinformacyjna

Ci z nas, którzy urodzili się w 80. latach lub wcześniej pamiętają jeszcze czasy, które dziś można by określić, jako wolne od mediów. Czasy, które kojarzyły się z ograniczonym i mocno filtrowanym dostępem do informacji. Co ciekawe, nie mam tu na myśli jakiejś prehistorii, bo jak zapewne wiecie Internet w Polsce pojawił się w latach 90. – czyli raptem 25 lat temu. Pytanie, które dziś chcę postawić brzmi: czy igreki i millenialsi w ogóle są w stanie funkcjonować bez ciągłego zalewu informacji?

#MentalPower

Niektórzy z nas ledwo wstali od wigilijnego stołu, ale są i tacy, od których wymaga się skuteczności bez względu na okres roku – należą do nich często prezesi, managerowie czy sportowcy, jak choćby siatkarze, którzy między Świętami a Sylwestrem przygotowują się do styczniowego turnieju eliminacyjnego do Igrzysk Olimpijskich.

Garri Kasparov powiedział kiedyś, że nie ma dwóch identycznych meczów szachowych na wysokim poziomie. Każda z szachowych partii może się zakończyć na tysiące różnych sposobów. Podobnie jest z kształtowaniem się psychiki ludzkiej. Każdy z nas jest „właścicielem” unikatowego umysłu i to zbiór naszych doświadczeń i nastawień sprawia, że uzyskujemy wielowymiarową i jedyną w swoim rodzaju psychikę.

Siedzi na scenie i myśli

Wygląda na to, że demokracja rozumiana jako głos ludu według niektórych właśnie się w Polsce kończy… Czyżby miał ją zastąpić dyktat tych, którzy stawiają na nienawiść? Czy poziom dyskusji mieliby nam narzucić wkurzeni, zazdrośni, zawistni i tak zwani „życzliwi” – Hejterzy?

Jakieś 10 lat temu wystąpiłem w programie „Idol”, w edycji, którą wygrała Monika Brodka. Mało kto o tym wie, ale dla mnie to ciekawe wspomnienie. Edycję wygrała, znakomita Monika Brodka. Zapewne pamiętacie olbrzymią popularność tego programu. Miliony Polaków, zasiadało przed telewizorami, by dopingować śpiewających amatorów. To wersja oficjalna…

Jakub z trakcie mini-emerytury

Kilka lat temu wpadła mi w ręce książka T. Ferrisa o 4-godzinnym tygodniu pracy. Moją pierwszą reakcję na treść tej książki niech odzwierciedlą słowa: „Taaaa, jasne…”. Po około 6 latach w przedsiębiorczości muszę przyznać, że publikacja ta wywróciła mój świat do góry nogami. Dodam też, że na zarządzanie swoją firmą poświęcam obecnie około 2-3 dni. W miesiącu…

Już spodziewam się hejtu pod tym tekstem Pewnie będzie zbliżony do tego, co przychodziło mi do głowy kiedy czytałem Ferrisa (tyle, że ja nie mam potrzeby, żeby wylewać swoje żale on-line, mam inne hobby). Że to amerykański pic na wodę. Że to egoistyczne, by zostawić firmę na głowach pracowników. Że to brzmi pięknie, ale jest totalnie nierealne.

Jakub B. Bączek

Jak wrażenia polskiej reprezentacji po finale Mistrzostw Świata? Ciągle jest wyłącznie radość, ekscytacja czy może zespół już przygotowuje się do kolejnych treningów i zawodów?

– Do niektórych z nas chyba to jeszcze nie dociera :) Ja mam tak, że wraz ze spełnieniem kolejnego marzenia pojawia się euforia, ale i pustka jednocześnie. Bo skoro osiągnąłeś jakiś swój cel to tworzy się miejsce na nowy, a trudno mi sobie wyobrazić kolejny cel po zdobyciu Mistrzostwa Świata :) Myślę, że teraz należy się nam wszystkim kilka dni odpoczynku, a za jakiś czas będziemy myśleli o kolejnych sezonach i ewaluacji tego, wspaniałego, 2014.

Jakub B. Bączek

Wierzy pan, że reprezentacja jest w stanie sięgnąć także po olimpijski medal w Rio de Janeiro?
JAKUB B. BĄCZEK: Oczywiście.

Nawet bez takich siatkarzy jak Wlazły, Zagumny czy Winiarski?
JAKUB B. BĄCZEK: Fluktuacja zawodników jest w każdym kraju. W Brazylii i Rosji też odchodzą. Dwa lata, to bardzo długi okres. To dziesiątki tysięcy wyskoków dla kolan, setki tysięcy myśli i pewnie dziesiątki kryzysów. Wystarczy popatrzeć na Matta Andersona, który na mistrzostwach świata szalał, a teraz zmaga się z depresją. Nie boję się tego, że część wybitnych zawodników odejdzie. Zresztą jak czasem patrzę na Mateusza Mikę, jakim jest artystą, to wierzę – o ile będzie mi to dane – że za dwa lata znowu będę miał zaszczyt walczyć z drużyną o medal.

Jakub B. Bączek

Jakub Bączek, trener mentalny naszej reprezentacji siatkarzy, ma zapewnić biało-czerwonym psychologiczną przewagę.

Z naszą reprezentacją pracuje od prawie dwóch miesięcy. Główne zadanie? – Aby w każdym meczu wygrać trzy sety. Mistrzostwa świata to nie jest dla mnie jeden cykl. Każde ze spotkań to oddzielny projekt – podkreśla trener mentalny naszej kadry. Nie chce być dla siatkarzy autorytetem, psychologiem czy ekspertem. – Nie chcę ich od siebie uzależniać, ale uniezależniać, tak aby wiedzieli, z jakich narzędzi korzystać w danej sytuacji. U mnie nic nie trzeba i nic się nie powinno. Daję pełną swobodę i przestrzeń, w której gracze mogą się poruszać. To ich sprawa, czy i jak z tego skorzystają – mówi Bączek. I korzystają. Czasami wystarczy 10 minut, innym razem półtorej godziny. Nawet późno w nocy.

Przeczytaj również:

Facebook - Polub Mój Profil